Jak pokonać czarownice?

Tłumaczenie: Marta Toruńska
Seria: Strachy na lachy
Wydawnictwo: Wilga, Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Comment ratatiner les sorcières?
9788328011922
mroovk

Czarownice mają długie nosy, zgarbione plecy, czarne ubrania i spiczaste kapelusze...
Ponieważ są sprytne i mają złe zamiary, od zawsze wzbudzały strach i niechęć!
Na szczęście dzięki tej książce poznacie skuteczne sposoby oraz sekretne formuły, dzięki którym złapiecie czarownice w ich własne sidła!
Abrakadabra! A kysz!

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/jak-pokonac-czarownice.html

Alicya Oss | 2017-03-16

Nawet jeśli nikt nie straszy dziecka tym, że jakaś czarownica przerobi je na pasztet, to i tak będzie ono odczuwało przed tą demoniczną postacią lęk. Pomijając fakt, że wiedźmy nabroiły przecież sporo w literaturze dziecięcej, to są po prostu odstraszająco paskudne: mają na gębach liszaje i krosty oraz wielkie haczykowate nosy. Na dokładkę noszą się w dziwnych szpiczastych kapeluszach, latają na miotłach i mają przeraźliwie skrzeczący śmiech. Komu na taki widok nie włączyła by się w głowie syrena alarmowa?

Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy dziecko jest świadome tego, z kim ma do czynienia. Jeśli bowiem weźmiemy pod uwagę ugruntowany w naszych wyobrażeniach obraz potwornej wiedźmy, która porywa dzieci, następnie je tuczy, by w końcu ugotować lub upiec i ze smakiem pożreć, trudno dziwić się najmłodszym, że mają pietra, na samo wspomnienie o niej. Trudno również w takiej sytuacji odmówić dzieciom prawa do poznania możliwości obrony przed takim dzieciojadem. Na pewno...

zdolnedzieci | 2017-02-06

Zerkam na półkę, ale okładka książki napawa mnie niepokojem. Może to nie jest dobre rozwiązanie? Może właśnie po przeczytaniu tej książki dzieci będą nawiedzać częstsze koszmary? W końcu jednak zabieram "koszmarki" ze sobą. A co! Do odważnych świat należy!

"Strachy na lachy" to seria, która przedstawia najczęstsze koszmary senne naszych dzieci. Zresztą nie tylko senne... Dzieci mają niesamowicie rozwiniętą wyobraźnię i nieraz trudno im odróżnić fikcję od rzeczywistości. Seria, którą niedawno miałam szansę poznać, pomaga uporać się z lękiem, przed wampirami, pająkami, smokami, duchami itp.
Sięgając po książki, nie byłam pewna, czy zamiast oswoić dzieci z kreaturami, nie wzbudzę w nich jeszcze większego strachu. Zwłaszcza, że wcześniej Rafał nie wiedział kim jest wampir, czy czarownica . Na całe szczęście, moje wątpliwości szybko zostały rozwiane.
Książki z serii "Strachy na lachy" doskonale parodiują przerażające stwory. Wstęp zawsze nieco trzyma w napięciu - pokazując, że...

Izabela Straszewska | 2019-03-11
Na półkach: Emilka, Przeczytane
PannaAbsurd | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Ten | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, Czytanki z N.
Karliczek | 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017