Cuda. Czym są, dlaczego się zdarzają i jak mogą zmienić twoje życie

Tłumaczenie: Łukasz Müller
Wydawnictwo: Znak Literanova
Miracles. What They Are, Why They Happen, and How They Can Change Your Life
nawrócenie, uzdrowienie, cuda
literatura piękna
Ag2S

Dlaczego łatwiej nam jest uwierzyć świadkowi morderstwa niż świadkowi cudu? Eric Metaxas, szanowany amerykański dziennikarz i pisarz, doświadczył w swoim życiu prawdziwego cudu. Wiedział jednak, że ludziom trudno będzie w to uwierzyć. Dlatego podjął się nie lada zadania: postanowił zebrać świadectwa innych osób: piękne i wzruszające historie nawróceń, uzdrowień i zdumiewających opowieści o...

Dlaczego łatwiej nam jest uwierzyć świadkowi morderstwa niż świadkowi cudu?

Dlatego podjął się nie lada zadania: postanowił zebrać świadectwa innych osób: piękne i wzruszające historie nawróceń, uzdrowień i zdumiewających opowieści o życiu po śmierci.
W swojej książce dowodzi, że poznanie rozumowe to nie wszystko, co jest nam dane, że istnieje coś więcej poza kosmosem.

„Cuda nie są sprzeczne z naturą. Są jedynie sprzeczne z tym, co wiemy o naturze”.
święty Augustyn

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

atena22ff | 2019-03-28

Książka koi duszę

| 2017-02-02

Ciekawa. Zawiera dużo konkretnych przypadków, a wszystko opisane prostym językiem. Jak tytuł wskazuje, traktuje o cudach, znakach od Boga, który czasem mrugnie okiem do człowieka, by powiedzieć „Hej, jestem! Pokazałem, co umiem. Teraz ty wybierz czy chcesz to przyjąć do wiadomości, czy nadal ukryty pod płaszczem szyderstwa i kpiny, udawać że to nie dowodzi mojego istnienia.”

Choć głośno się mówi o sceptycyźmie ludzi względem istnienia Stworzyciela, to z tego co widzę jest całkiem odwrotnie. Zwłaszcza, że obecnie nie ma osoby, która nie zetknęła się z cierpieniem, chorobą, bezradnością, wypadkami... wszechogarniającym strachem.
Jak zawodzi rozsądek, człowiek upada na kolana.
Opowieści ludzi, którzy zetknęli się z Tajemnicą jest mnóstwo. Pan Metaxas zebrał konkretne przypadki: kobiety, która uciekając z WTC podczas ataku terrorystycznego usłyszała głos, który ją ostrzegł przed śmiercią, bandyty i narkomana, który modli się telefonicznie za kolegę z celi, dziewczyny mającej...

oxfordka | 2016-07-17
Przeczytana: 02 lipca 2016

Intrygujący tytuł, okładka, która przyciąga wzrok... co zatem z treścią tej pozycji? Jak sama nazwa wskazuje mamy tutaj do czynienia z cudami, które przydarzyły się ludziom. Tych ludzi możemy "wygooglować" w Internecie przy odrobinie szczęścia, możemy zobaczyć jak wyglądają i z książki dowiedzieć się czego doświadczyli w życiu. Eric Metaxas postanowił stworzyć książkę, gdzie umieści historie znanych sobie osób, które doznały cudu. Pozycja ta podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich określa nam mniej więcej czym jest cud, "z czym to się je" i o co tak właściwie chodzi. Autor sam podkreślał, że można, a nawet zachęca do tego by książkę przeczytać od drugiej części, gdzie ma skatalogowane poszczególne cuda takie jak uzdrowienia czy nawrócenia, następnie wrócić do początku książki. Ja jednak wolałam lecieć z tematem od początku do końca, nie miksować pozycji na różne sposoby. W końcu została stworzona tak, a nie inaczej więc był w tym jakiś "wyższy cel".
Jeśli chodzi o...

książek: 1988
Piotr | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Książka trafiła przypadkowo w moje ręce. Skorzystałem z wyprzedaży w wydawnictwie. Wśród wielu tytułów mój wzrok przykuła ta książka. Cuda? Czy one istnieją? Nigdy w to nie wątpiłem, sam kilku doświadczyłem. Byłem ciekaw, co autor ma do powiedzenia w tym temacie. A ma wiele.
Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to teoretyczna część,w dużej mierze poświęcona kosmosowi, ale nie tylko. Autor przytacza przykłady zagorzałych ateistów, którzy w pewnych etapach życia zrozumieli, że Bóg istnieje. Uczynili to na przykładzie braku racjonalnych wyjaśnień skomplikowanych działań jakie mają miejsce w galaktyce.

Metax doskonale przygotował się do napisania tej książki, sypiąc przykładami naukowców, pisarzy itd. Czy inteligencja może przeszkadzać w zrozumieniu istnienia Siły Wyższej? Oczywiście, odpowiedź jest negatywna.

Druga część to opowieść o cudach, jakich autor doświadczył, oraz tych, opowiedzianych przez innych. Zachwyciła mnie szczerość i emocjonalność przekazu. Autor ma...

anaszko | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Kiedy wzięłam tę książkę do ręki spodziewałam się spojrzenia na cuda względem nauki i cudów większych niż zbieg okoliczności.

Mamy tutaj do czynienia z książką podzieloną na dwie części, mianowicie na KWESTIĘ CUDÓW i OPOWIEŚCI O CUDACH. Autor sugeruje nam zacząć lekturę od części drugiej, tak też zrobiłam.

Niestety, nie byłam w stanie przebrnąć przez nie. Przerwałam czytanie po kilkudziesięciu stronach ponieważ, wiele z podanych historii zakwalifikowanych do kategorii cudów spokojnie mogłam obalić po kilku minutach. Natomiast podobało mi się to, ze autor namawia czytelnika do poddania tych opowieści w wątpliwość i do podjęcia własnej decyzji czy w nie wierzymy czy też nie.

Dobrym tropem było pociągnięcie pierwszej części książki. Spojrzenie od strony naukowej na to czym jest cud, jak kwalifikuje się i potwierdza cuda,byłoby dobrą lekturą. Oczekiwałam od KWESTII CUDÓW większego zaangażowania w naukowe podejście do tematu, natomiast spotkałam się ze strikte religijnym...

Robert | 2015-10-09

Ta pozycja jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą znaleźć obiektywną odpowiedź na pytania materii historyczno - religijnej oraz dotyczące cudów: jak one powstają, jakie są kryteria tego, aby cudo został uznany za cud, itp..

Izabela | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

Życie cudem jest... Cuda zdarzają się każdego dnia. Myślę, że każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu ich doświadczył. Są swego rodzaju komunikatorem. O tym właśnie między innymi opowiada Metaxas w swej publikacji. Próbuje on udowodnić, że Bóg jako stwórca wszechmocny chce się komunikować absolutnie z każdym z nas wykorzystując przy tym różne formy. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta. Dlatego, że i my jesteśmy różni. Używa do tego wizji, snów, słów, sytuacji i doświadczeń, aby się z nami komunikować. Mało tego On chce żebyśmy się tego spodziewali. Chce abyśmy nie zamykali się na to. Jednak wszystko zależy on naszej Wiary. Od wiary w możliwość zaistnienia cudu. Książka "Cuda" oparta jest na wielu autentycznych wydarzeniach, za pomocą których autor próbuje w sposób naukowy przekonać czytelnika do uwierzeniu w ich istnienie. To niezwykle ciekawa publikacja, która niewątpliwie wymaga nieco dłuższej kontemplacji.

Czy racjonalny człowiek może wierzyć w cuda?

Dlaczego łatwiej nam jest uwierzyć świadkowi morderstwa niż świadkowi cudu?

Dlatego podjął się nie lada zadania. Postanowił zebrać świadectwa innych osób: piękne i wzruszające historie nawróceń, uzdrowień i zdumiewające opowieści o życiu po śmierci.

Książka ta stanowi opowieści o cudach, bo są one chyba najlepszym możliwym dowodem na ich istnienie. Autor postanowił ograniczyć się tylko do relacji ludzi, których poznał osobiście. To naturalnie ogranicza zakres opowieści, które mógłby zamieścić, lecz ma tę zaletę, że nie musiał się zastanawiać nad charakterem i wiarygodnością osób, które je opowiadały. Uzmysławia to również, jak szeroko rozpowszechnione są...

Zetka | 2015-04-24
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Przed świętami wielkanocnymi poszłam do księgarni i moją uwagę przykuła książka CUDA. Wcześniej nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby czytać o cudach, mimo, że jestem chrześcijanką. Jednak przeczytałam opis i coś mnie natchnęło pomyślałam, że w sumie niedługo święta i mogę sobie przeczytać coś zupełnie innego niż do tej pory. Kupiłam CUDA, gdy wróciłam do domu tak byłam ciekawa tej książki, że odłożyłam zaczętą wcześniej i zagłębiłam się w lekturze. Od pierwszych stron polubiłam styl pisania autora. Pisał o rzeczach wielkich zwyczajnie, prosto, ale trafiając w serce. Zaskoczyła mnie jego szczerość po pierwszych rozdziałach poczułam się jakbym go znała, jakbym mogła mu zaufać. A jeśli chodzi o cuda to zaufanie jest sprawą dosyć ważną. Przecież ten człowiek mógł sobie tak o napisać, że coś przeżył nawet jeśli tak nie było. A jednak autor przez pierwsze rozdziały pozwolił się poznać i sprawił, że całkowicie uwierzyłam w to co napisał.
Nie jestem pewna co powiedzieć o tej lekturze....