Ostatni całus dla mamy

Tłumaczenie: Anna Cichowicz
A Last Kiss for Mummy
wercix99

Dramatyczna i wzruszająca historia nastoletniej matki szukającej bezpieczeństwa i kochającego domu. Emma ma czternaście lat i jest jeszcze dzieckiem – które nigdy nie zaznało miłości. Była w kilku rodzinach zastępczych, a gdy zaszła w ciążę, własna matka wyrzuciła ją z domu. Razem z synkiem trafia do Casey. Watsonowie z miejsca zakochują się w chłopczyku, ale trudno jest im poradzić sobie z...

Emma ma czternaście lat i jest jeszcze dzieckiem – które nigdy nie zaznało miłości. Była w kilku rodzinach zastępczych, a gdy zaszła w ciążę, własna matka wyrzuciła ją z domu. Razem z synkiem trafia do Casey. Watsonowie z miejsca zakochują się w chłopczyku, ale trudno jest im poradzić sobie z zachowaniem Emmy i jej brakiem odpowiedzialności. Jednak im lepiej Casey poznaje Emmę, tym mocniej jest przekonana, że ta samotna, pozbawiona wsparcia dziewczyna może stać się wspaniałą matką. Dlatego jest jej tak trudno dokonać wyboru: pomóc zdesperowanej nastolatce pragnącej odmienić swoje życie czy odebrać jej dziecko, by zapewnić mu bezpieczny dom?

Nie przeczuwa, że wkrótce dojdzie do tragedii…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Madi | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, 2015, Na faktach
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Mimo,że jest to pierwsze spotkanie z panią Casey Watson-dotychczas z tej serii czytałam tylko książki Cathy Glass,to już mogę stwierdzić ,że styl Pani Casey przypadł mi do gustu i obrałam sobie za cel przeczytania jej wszystkich pozycji.
Ta książka , zresztą tak jak wszystkie pisane przez życie jest bardzo wzruszająca i poruszająca,ale też pełna optymizmu,że dzięki opiece społecznej i takim rodziną zastępczym jakimi są Casey i Cathy dzieci z problemami i trudnym startem mogą wyjść na prostą.
Co więcej ,ta powieść bardzo mnie poruszyła ,bo sama mam 14-letnią córkę i nie wyobrażam sobie by mogła mieć własne dziecko-czytając o problemach 14letniej Emmy cały czas kręciłam głową z niedowierzaniem ,że ta dziewczynka ma tylko naście lat.

Już początek jest bardzo smutny. Czternastoletnia Emma jest mamusią małego Romana. Dziewczynka pochodzi z patologicznej rodziny, kilkakrotnie była zabierana matce-alkoholiczce i umieszczana w rodzinach zastępczych.
Kiedy zachodzi w ciążę jest sama. Matka nie chce mieć z nią nic wspólnego. Jej chłopak, ojciec dziecka, odsiaduje wyrok za rozprowadzanie narkotyków.
Wydaje się, że nie może już być gorzej. I rzeczywiście – na początku jest lepiej. Emma trafia do Casey i jej męża, który zajmują się opieką zastępczą. Mały Roman dorasta w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Emma wprawia się w sztuce bycia mamą i wszystko wydaje się być na dobrej drodze.
Niestety, okres spokoju i stabilizacji szybko się kończy. Chłopak wychodzi z więzienia. Emma podejmuje szereg nierozsądnych decyzji, które kończą się dla niej tragicznie. Dochodzi do momentu, w którym wydaje się, że happy endu nie będzie…
Przerażające jest, jak dzieci wzrastające w rodzinach bez miłości, gdzie na pierwszym miejscu jest...

nieperfekcyjnie | 2015-03-15
Przeczytana: 10 marca 2015

Macierzyństwo to bardzo poważna i wymagająca lekcja życia, jednocześnie dająca mnóstwo radości. Bycie mamą to najcięższa, chociaż niezwykle wdzięczna, praca i ogromna odpowiedzialność. Nie każda kobieta jest gotowa na posiadanie dziecka, ale jeżeli, chcąc czy nie chcąc, zostaje matką, warto napełnić ją odpowiednią dawką pewności siebie, która pomoże jej odnaleźć się w nowej roli.

Casey oraz Mike Watsonowie to małżeństwo prowadzące dom zastępczy dla dzieci z problemami wychowawczymi oraz psychologicznymi. Nieustannie przyjmują do swojego domu dzieci, które z różnych powodów nie mogą mieszkać wraz z rodzicami. Kiedy decydują się na przyjęcie czternastoletniej Emmy z maleńkim synem, nie mają pojęcia, jak wiele będzie ich to kosztowało... Jednak na pozór nieodpowiedzialna nastolatka okazuje się wartościową dziewczyną, której po prostu należy pomóc i uświadomić, że nie warto popełniać błędów własnych...

Ania | 2017-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Książki Casey Watson,są wartościowe,mądre i piękne.Ta historia jest szczególna bo dotyczy czegoś wyjątkowego a mianowicie macierzyństwa.Opowieść o Emmie jest przejmująca i pokazuje trudy macierzyństwa w bardzo młodym wieku.Takie historie uwrażliwiają na los drugiego człowieka,ukazują że życie pisze różne scenariusze. Czasami wybrnięcie z trudnej sytuacji jest możliwe,tylko wtedy,gdy mamy wokół siebie życzliwych nam ludzi,chętnych do pomocy.niewątpliwie warto przeczytać tę książkę,jest piękną i daje do myślenia.Polecam!

Justyna Antoniewicz | 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015

Historia ukazuje czternastoletnią dziewczynę Emmę która jest jeszcze nastolatką wychowuje samotnie swojego synka malutkiego Romana. Trudno odnaleźć się jej w nowej roli i macierzyństwie w tak młodym wieku. Matka dziewczyny wyrzuciła ją z domu, biła i okrutnie traktowała miała smutne dzieciństwo i bardzo trudne. Pełna smutku, bólu i cierpienia książka dramatyczna, wstrząsająca opowieść młodej dziewczyny a łzy ciśnęły mi się do oczu. Trafiła do domu Casey i Mike którzy pomogli w opiece nad jej synkiem i okazali pomoc, troskę jej.
Przejmująca, smutna historia!!!

MoniS | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

Uwielbiam dom Casey i Mika Watson. Zawsze kiedy tam wchodze, rozpoczynajac kolejna jej ksiazke, czuje sie bezpiecznie i ciesze sie ze po raz kolejny moge wkroczyc do ich zycia i obserwowac ich kolejne zmagania z trudna - lecz przynoszaca rowniez wiele satysfakcji - praca.

Tym razem maja za zadanie zaopiekowac sie nastoletnia mama - Emma, z malutkim dzieckiem. Jak mozna sie domyslic, jak zwykle nie jest to proste zadanie... Jak tym razem Casey sobie poradzi? Zapraszam serdecznie do przeczytania! Mnie osobiscie bardzo ta ksiazka wzruszyla.

Monika Pawelec | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

Nie mam w zwyczaju oceniać książek, które zostały napisane na faktach. Nie mam na myśli literatury historycznej, ale literatura, która opowiada o prawdziwych, nieraz bardzo ciężkich losach konkretnych ludzi. Dlatego tym razem również nie umieszczę tutaj rubryczki "moja ocena".

"Ostatni całus dla mamy" to opowieść o podopiecznych Casey, tym razem o nastoletniej mamie Emmie i jej synku, Romanie. To wzruszająca i trudna opowieść obyczajowa, której bohaterowie przeżywają rozmaite życiowe dylematy. Casey, która zdecydowała się przyjąć Emmę i Romana pod swój dach, jest rozdarta pomiędzy swoimi obowiązkami, a uczuciami, jakimi obdarowała małego chłopczyka i jego mamę. Emma, rozdarta pomiędzy życiem nastolatki, a życiem osoby odpowiedzialnej za nowe życie, stara się odnaleźć w nowej sytuacji. Jednakże jej kontakty z matką i chłopakiem, nie ułatwiają sprawy...

Uważam, że warto czytać takie historie, ponieważ uwrażliwiają na los drugiego człowieka, ukazują, że życie pisze różne...

Wydaje mi się, że nie jedna z nas - nastolatka, dziewczyna czy kobieta - miała w swoim dziecięcym jeszcze życiu myśl by zostać matką, mieć kogoś do kochana i kogoś kto pokocha nas - bezwarunkowo. Taka chwila buntu, gdy myślimy, że rodzice nie rozumieją, nie kochają, gdy wydaje nam się, że są nami rozczarowani. Ale co gdy te "marzenia" się iszczą? Gdy tak na prawdę dziecko ma dziecko? Czy macierzyństwo nadal wygląda tak beztrosko i kolorowo? Czy rzeczywistość to na pewno ideał z wyobrażeń? I co, gdy brak w tedy oparcia w rodzinie? Gdy rodzina jest taka jak czasami mamy wrażenie, że jest?

Emma ma czternaście lat i właśnie została mamą. Jest sama, bo jej matka cierpi na depresję, jest alkoholiczką i lekomanką - ciężko od takiej osoby o wsparcie, szczególnie gdy jest się co rusz przez nią oddawanym pod opiekę pomocy społecznej. Brak jej oparcia, a jako że sama w zasadzie jest jeszcze dzieckiem to ciężko sprostać temu co czeka świeżo upieczona mamę. Em razem z kilkutygodniowym synkiem...

ana555 | 2016-09-06

Moja druga książka tej autorki i muszę napisać , że jestem wstrząśnięta tym co ta kobieta przeżywa . Przywiązanie , miłość , zrozumienie drugiego człowieka , akceptacja .... a przede wszystkim cierpliwość to wszystko wiąże się a jej pracą , bardzo trudną pracą.
Książa opowiada o nastoletniej Emmie i jej dziecku , którzy przeżyją trudny okres w swoim życiu. Wiele emocji towarzyszy tej powieści - łzy cisną się do oczu , momentami ma się ochotę potrząsnąć zbuntowaną dziewczyna , żeby przejrzała na oczy , jest również wiele radości .
Książka Casey mówi o tym jak ważne jest aby dziecku już od pierwszych dni życia zapewnić bezpieczeństwo , opiekę , miłość i wsparcie.

DulceCeleste | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Wzruszająca historia 14 letniej dziewczynki, która została matką.
Co takiego wydarzyło się w jej życiu, że trafiła do rodziny zastępczej Casey Watson?
Jeśli chcecie wiedzieć to zajrzyjcie do historii Emmy opowiedzianej przez Casey Watson w książce Ostatni całus dla mamy.
Polecam