Od białego Caratu do Czerwonego. Tom 5. Terroryści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
historyczna

Cykl Od białego caratu do czerwonego to gruntowne studium dziejów wewnętrznych Rosji XIX stuleciu. Autor koncentruje uwagę na historii ruchu rewolucyjnego i polityki rosyjskiej myśli i kultury.Ogromna wiedza i erudycja Autora oraz wykorzystanie niezwykle bogatych materiałów źródłowych sprawiają, że mimo postępu badań nad dziejami Rosji nawet i dziś nie jest to tylko pozycja należąca do historii historiografii.

wiking | 2012-04-09

Przeczytałem wydanie 1 - tomowe, skrócone, ale zamierzam sięgnąć po wydanie 7 - tomowe. To prawdziwy rarytas, jeśli chodzi o literaturę historyczną - literaturę faktu. Próbka możliwości pisarskich Kucharzewskiego - I premiera RP po odzyskaniu niepodległości - stanowi kompendium wiedzy nad Rosją, której nie da się zrozumieć bez jej wnikliwego i gruntownego poznania. Aktualność książki jest jej największą siłą, nie można zrozumieć dzisiejszych stosunków polsko - rosyjskich bez znajomości tego arcydzieła.

alexanderson | 2012-04-15
Przeczytana: 2001 rok