Wyznanie

Tłumaczenie: Anna Boryna
Wydawnictwo: Amber
Valentine
romans historyczny

Hrabia Sylvester Gilbraith odziedziczy pokaźną fortunę, jeśli poślubi jedną z czterech wnuczek bogatego krewnego. Lecz ta, która pociąga go najbardziej, z uporem odmawia mu swej ręki. Wkrótce jednak przychodzi dzień, gdy pełna temperamentu Theodora gotowa jest nie tylko zostać żoną Sylvestera, lecz bronić jego honoru i życia. Rok wydania: 2007,

Sakarya | 2013-09-15
Przeczytana: 02 września 2013

Sylvester Gilbraith służył w wojsku. Został oskarżony o tchórzostwo, gdyż rzekomo oddał sztandar wrogowi, tuż przed przybyciem odsieczy, z którą przybywał jego przyjaciel. Został oskarżony i postawiony przed sądem wojennym. Wszyscy się od niego odwrócili - nawet jego serdeczny przyjaciel, którego Sylvester bronił i ochraniał przed okrutnymi kolegami w szkole, a który szedł mu z odsieczą w ten tragiczny dzień i gdyby nie wstawiennictwo podczas procesu wysoko postawionego księcia, nie wierzącego w winę Sylwestra, zostałby skazany na śmierć. Sam nie może się bronić, gdyż w wyniku ran odniesionych z rąk francuskiego żołnierza, nie pamięta niczego z tamtych zajść. Teraz, po kilku latach odrzucania przez Londyńską socjetę, odziedziczył majątek w postaci posiadłości, a jeśli poślubi jedną z czterech wnuczek bogatego krewnego, odziedziczy również ziemie wokół tego majątku, które zapewnią mu dochód na utrzymanie posiadłości. Ma na to tylko miesiąc, gdyż po tym czasie wnuczki dowiedzą się,...

monikacik | 2016-12-19
Na półkach: Romans, 2016, Przeczytane