Nadludzkiej poddani próbie

Wydawnictwo: Czytelnik
historyczna

Celem niniejszej pracy jest próba rekonstrukcji warunków życia codziennego walczącej Warszawy. I dalej jak kształtowały się i ewoluowały nastroje mieszkańców podczas owych 63 dni i nocy. I wreszcie jakie skutki wywarły na warszawiakach doświadczenia, wyniesione z powtania. Zamierzeniem pracy jest też ukazanie, jak postawa ludności cywilnej nadała tej bitwie specyficzny charakter, niezależnie od jej militarnego przebiegu i znaczenia.

Łukasz822 | 2017-02-22
kulisz | 2014-10-02