Piękne kłamstwo

Tłumaczenie: Marta Czub
Cykl: Igrając z ogniem (tom 1)
A Beautiful Lie
karollllllla

Nie ufaj nikomu… Pewnie myślisz, że doskonale znasz swoich bliskich, rodzinę i przyjaciół. Kiedy jednak opada zasłona kłamstw, często okazuje się, że to zupełnie obcy ludzie, którzy przez lata ukrywali mroczne sekrety. Garrett, Annabelle i Milo byli najbliższymi przyjaciółmi od czasów szkolnych. Razem imprezowali, wspierali się w trudnych chwilach i zawsze mogli na siebie liczyć. Pewnego dnia...

Nie ufaj nikomu…
Pewnie myślisz, że doskonale znasz swoich bliskich, rodzinę i przyjaciół. Kiedy jednak opada zasłona kłamstw, często okazuje się, że to zupełnie obcy ludzie, którzy przez lata ukrywali mroczne sekrety. Garrett, Annabelle i Milo byli najbliższymi przyjaciółmi od czasów szkolnych. Razem imprezowali, wspierali się w trudnych chwilach i zawsze mogli na siebie liczyć. Pewnego dnia jedno z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Pozostała dwójka nie może pogodzić się z tą podejrzaną śmiercią i postanawia dojść prawdy na własną rękę. W miarę odkrywania kolejnych tajemnic okazuje się, że ich życie jest w niebezpieczeństwie. Dowiadują się, że zostali oszukani, a w sprawę zamieszani są bardzo wpływowi ludzie. Nikomu nie mogą już ufać, szczególnie sobie nawzajem…

Wartka akcja i kolejne tajemnice nie pozwolą Ci przerwać lektury pomiędzy rozdziałami. Atmosferę podsyci napięcie seksualne pomiędzy trojgiem bohaterów – nie do końca oczywiste, a jednak wyczuwalne. Nie zaczynaj czytać wieczorem, bo tej nocy raczej nie zaznasz już snu…

źródło opisu: http://www.empik.com/piekne-klamstwo-igrajac-z-ogn...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/piekne-klamstwo-igrajac-z-ogn...»

Wioleta Sadowska | 2016-05-07
Przeczytana: 07 maja 2016

"W ostatecznym rozrachunku taka miłość tylko człowieka niszczyła. Pogrążała w rozpaczy i odbierała chęć do życia".

Od czasu do czasu potrzebuję takiej właśnie książki. Książki, którą mogę poczytać w trakcie gotowania, książki, którą mogę odłożyć w każdym momencie i wrócić do niej w każdej chwili, bez uszczerbku dla delektowania się jej treścią. Książkę, przy której nie muszę zbytnio wysilać swoich szarych komórek, a która winna dawać wyłącznie rozrywkę i chwilę wytchnienia od codzienności. I pewnie za jakiś czas nie będę wam nawet w stanie opowiedzieć o czym dokładnie była. Cóż, taki urok literatury popularnej.

Tara Sivec to amerykańska pisarka, która po kilkunastu latach pracy jako broker, postanowiła napisać powieść. Obecnie jest autorką kilku światowych bestsellerów, w tym lubianej serii pt. "Chocolate lovers", z której pierwsza część, czyli "Pokusy i łakocie" zdobyła liczne nagrody literackie. Autorka jest żoną i matką, mieszka w Ohio wraz z mężem i dwójką dzieci.

Annabelle...

Kasiek | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2015

Książka, w której jest wszystkiego po trochu: sensacji, melodramatu, erotyka i komedii. Dzięki dynamicznym zwrotom akcji, przesyconym erotyzmem relacjom między głównymi bohaterami i pojawiającym się na każdym kroku nowym tajemnicom, nie sposób się przy niej nudzić. Mimo, że rozwój niektórych wątków jest do przewidzenia, to jednak większość z nich przybiera zaskakujący obrót.
Autorka jednak przesadziła z idealizowaniem głównych bohaterów, zwłaszcza Parker. Ogrom umiejętności jakie jej przypisuje wydaje się wręcz mało realny. Jest najlepsza we wszystkim, czego się podejmie. Poza tym autorka zbyt szczegółowo rozkłada uczucia wszystkich bohaterów na czynniki pierwsze, nawet pokojówki, której rola ogranicza się do kilku zdań w książce. Niczego w kwestii emocji bohaterów nie pozostawia naszej wyobraźni. Zakończenie wydaje się nieprawdopodobne, ale dzięki temu niektóre jego aspekty są zaskakujące.

Aniutka90 | 2015-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Świetna! Nie spodziewałam się takiej historii, genialna książka. Mnóstwo akcji, romansu, napięcia i tajemnicy.
Polecam.

maggnolia | 2015-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2015

Historia ciekawa w pięknej oprawie Dominikany. Czyta się jednym tchem ze szczególnym zainteresowaniem dla miłości dwojga osób Garrett i Parker jakże tytanicznie w sobie zakochani lecz fanatycznie zaparci w poświęcenie dla osób trzecich którym jak im się wydaje jest to przeznaczone i musi być wynagrodzone.

mania_kch | 2015-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2015

Ta książka to opowieść o miłości, przyjaźni, lojalności, zdradzie o życiu i śmierci. Pomieszanie gatunków komedii, romansu, dramatu i kryminału. Mnóstwo w niej akcji i napięcia , naprawdę nie sposób się przy niej nudzić. Owszem jest nieco przewidywalna i nieco przesłodzona, ale na poprawę humoru jest idealna :)

Liza | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Bohaterowie tej książki przekonali się, czym jest piękne kłamstwo, negacja doskonała, jak łatwo w nie uwierzyć.

Pisarka przedstawia nam dwoje przyjaciół: Garreta i Parker. On to lojalny żołnierz oddziału marynarki wojennej. Ona to fotografka, pokłócona z ojcem. Kiedyś była ich trójka: Milo- jego przyjaciel, zarazem narzeczony dziewczyny, zginął niedawno nagle w tajemniczym wypadku. Po otrząśnięciu się z szoku bohaterom wpada do głowy myśl „co by były gdyby”, ponieważ czują do siebie coś więcej, jest między nimi widoczne seksualne napięcie. Ale starają się swoje uczucia trzymać na wodzy, zaprzeczyć własnym uczuciom, bo nieważne, że on nie żyje, ale przez tak rozumiane poczucie winy i lojalność nie dają sobie szansy. Jednak teraz Garret dostaje rozkaz udania się na Dominikanę, do miejsca, gdzie zmarł Milo, może kontynuować jego misję, a także wyjaśnić niejasności w śmierci tamtego. Co wydarzy się tam na miejscu, czy skrywane pożądanie znajdzie ujście, a prawda wyjdzie na jaw?

Tak...

TINA | 2015-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2015

Nie przesadzę mówiąc, że książka jest genialna! Dla tych którzy szukają wrażeń, niespodziewanych zwrotów akcji, tajemnic, napięcia seksualnego i prawdziwej przyjaźni pozycja nadaje się idealnie. Nie nudziłam się nawet przez minutę, pochłonęłam ją i z czystym sumieniem polecam :) jedyny minus to narracja, nie jestem przyzwyczajona do czytania ksiązki w której na tacy mam myśli każdego z bohaterów, nie mniej jednak ta „inność” ją wyróżnia, sprawia że całość, czyli pomysł na akcje staje się bliższy czytelnikowi.

mala5317 | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

To kolejna książka w ostatnim czasie którą kupiłam tylko dzięki interesującej okładce. I po raz kolejny nie żałuję tej decyzji. Bardzo przyjemne chwile spędziłam podczas jej czytania i na pewno sięgnę po tom drugi.

Podobało mi się w niej, że nie był to tylko romans. Ta książka przepełniona była akcją i ciekawymi sytuacjami, które bezproblemowo wciągnęły mnie w wir wydarzeń. Doszukać można by się jeszcze wątków komicznych i sporo melodramatu, więc dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Zwroty akcji i tajemnice to dla czytelnika kolejna wisienka na torcie.

Książka to pełen wachlarz emocji bohaterów, którzy byli w stanie utrzymać mnie przy sobie do końca. Dzięki narracji wielopostaciowej możemy poznać uczucia nie tylko tych głównych, ale i postaci drugoplanowych. Momentami było to męczące gdyż wiele przemyśleń mają, a autorka bez żadnych odznaczeń skacze w tekście między nimi, ale pod koniec się już przyzwyczaiłam. W dużej mierze to zasługa faktu, że ciągle mnie czymś zaskakiwała i...

eriatarka | 2015-09-29
Przeczytana: 29 września 2015

Po przeczytaniu serii "Pokusy i łakocie" byłam przekonana, że znów dostanę powieść w której jest romans, erotyka i mnóstwo śmiechu. Jednak już po pierwszych kilku stronach "Pięknego kłamstwa" wciągnęłam się w historię pełną intryg, niedopowiedzeń, miłości, bólu i niesamowitej akcji z udziałem tajnych służb.

Autorka, która jest tak elastyczna w tematyce tworzonych powieści, zasługuje na wielkie brawa. Od historii Parker i Garetta nie sposób się oderwać. Doskonały sensacyjny kryminał z idealnym wątkiem romantycznym. Do tego erotyka na najwyższym poziomie - zmysłowa a nie wulgarna.

Godne polecenia. Ta książka zaskakuje na każdej nowo przeczytanej stronie.

ejwa1960 | 2016-01-18
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Patrząc na okładkę to można pomyśleć,że to będzie horror albo jakiś makabryczny kryminał a tu nic z tego,trochę sensacji, przygody i dużo erotyki.Jeden tom można przeczytać z ciekawości ale nie więcej.