historyczna

Pierwsza na rynku księgarskim książka prezentująca najnowszą historię Kanady i jej współczesne problemy. Autorzy - wykładowcy z Toronto - w sposób przystępny przedstawiają ten Kraj, wiążąc jego dzieje wewnętrzne z zagadnieniami międzynarodowej pozycji Kanady, wiele miejsca poświęcając wielokulturowości kraju ( w tym Polonii) i związanych z tym problemów. Cenna pomoc dla wszystkich zainteresowanych obrazem współczesnego świata
Seria popularnonaukowa przygotowana wspólnie z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, prezentująca dzieje najnowsze poszczególnych krajów, zwłaszcza po drugiej wojnie światowej. Wśród autorów - wielu wybitnych historyków polskich oraz badaczy z zagranicy. Kompendium wiedzy o zjawiskach, procesach, wydarzeniach politycznych, gospodarczych i kulturalnych, odgrywających istotną rolę nie tylko w dziejach danego państwa, lecz także kształtujących obraz współczesnego świata. Pasjonująca lektura, odsłaniająca oblicze naszych czasów.

Flack | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Świetna książka przybliżająca dzieje Kanady, jej odwieczne problemy i spory.
Wyjaśnia nam zawiłe dzieje polityki, przedstawia historię, nakreśla zarys tworzenia się nowego, wielokulturowego narodu, opisuje przyrodę i geografię oraz wprowadza w temat rywalizacji frankofonów i anglofonów, a jednak od 300 lat żyjących w jednym kraju.

Przy tych wszystkich tematach książka jest bardzo "lekka". W związku z tym mogę ją wszystkim polecić, pomimo tego, że ma już trochę lat.

Czytelnick | 2014-02-09
Przeczytana: 2008 rok

Ciekawa. Pozwala dość dobrze zorientować się w niuansach polityki i historii Kanady człowiekowi, który wie o Kanadzie tyle co każdy - czyli że mają Celine Dion, dwa języki i dużo lasów.

Srulik | 2015-08-28
endeffect | 2014-02-08