Wspólna droga z Rogerem Raczyńskim

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
838613867X
historyczna

Jarosław Wiśniewski | 2018-07-20

Kajetan Morawski wspaniale napisał swe wspomnienia dotyczące jego znajomości, przyjaźni z Rogerem Raczyńskim. Opisał wspólne życiowe dzieje w sposób ciekawy, żywy, a także na odpowiednim poziomie szczegółowości.
Książkę rozpoczyna wstęp Janusza Pajewskiego i przedmowa Marcina Libickiego. Tekst wspomnieniowy Morawskiego jest podzielony na wstęp i dziesięć interesujących rozdziałów. Morawski ukazuje w nim siebie i swego przyjaciela Rogera Raczyńskiego na przestrzeni lat - od wspólnych zabaw w dzieciństwie po ostatnie spotkanie w czasie drugiej wojny światowej. Obaj panowie to postaci niezwykłe, ich osobiste historie wplątane zostały w potężne wiry ówczesnej trudnej historii Polski i Europy. Obaj panowie włożyli w tę historię swój niebagatelny wkład. Ta dwójka bohaterów poświęciła większość swego życia dla spraw z naszym krajem związanych. Niezwykle wartościowe są także (oprócz samych wspomnień oczywiście) dodatki i uzupełnienia na końcu książki. Pierwszy dodatek dotyczy wahań w...

robofree | 2019-02-03
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam