Polityka władz wobec Kościoła katolickiego (grudzień 1970-październik 1978)

Seria: W krainie PRL
Wydawnictwo: TRIO
historyczna

Większość książek poruszających tematykę relacji między Kościołem katolickim a władzami PRL dotyczy okresu stalinowskiego. Autorka podjęła ambitną próbę przeanalizowania i opisania późniejszego etapu tych stosunków. Książka omawia zmieniające się nastawienie władz do Kościoła katolickiego w okresie poprzedzającym wybór kardynała Karola Wojtyły na tron papieski. Praca oparta jest na bogatej i zróżnicowanej bazie źródłowej.

źródło opisu: banzaj.pl

źródło okładki: banzaj.pl