Historia Stanów Zjednoczonych

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
8 (11 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Roman Dłużniewski | 2016-11-30

Wybitna, rewelacyjna praca. Ponad 1600 stron!! Od samego zarania dziejów do Clintona. Tindall i Shi przybliżają nam historię tego niesamowitego kraju. Trzymam tę książkę cały czas na biurku i bardzo często do niej zaglądam. To nie jest książka dla każdego, ale z czystym sumieniem ją polecam.
I choć wraz z opisywaniem kolejnych lat coraz wyraźniej zaznacza się sympatia autorów dla konkretnych osób, konkretnych rozwiązań to książka należy do bardzo obiektywnych źródeł wiedzy.

Maciej Filipczak | 2015-01-07

Jeżeli ktoś chce prowadzić dyskusję nt. polityki, kultury, historii Stanów Zjednoczonych Ameryki lub jego społeczeństwa, musi przeczytać tą książkę. Shi i Tindall wykonali kawał dobrej roboty. Książka ta stanowi podręcznik do nauki AP US History i AP Government w wielu liceach amerykańskich i na niektórych uniwersytetach.

PARALAKSA | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

W przystępnej formie podane kompendium wiedzy nt. Stanów. Świetna podstawa do dalszych, bardziej szczegółowych, poszukiwań. Dla zainteresowanych tematem pozycja obowiązkowa.

Chrisstofferr | 2015-02-02
przyczajonytygrys | 2014-08-07