Działalność komunistów wśród Żydów w Polsce 1944-1949

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny
historyczna

Praca Grabskiego jest solidnym studium historycznym, które przedstawia temat dotąd niezbadany, wykorzystując dostępne w Polsce źródła i opracowania. Autor pokazuje główne problemy życia Żydów polskich w latach 1945-1949 oraz ewolucję stanowiska żydowskich komunistów wobec tych problemów. Opracowanie ma duże walory informacyjne, nie tylko w sferze opisu zawartego w poszczególnych częściach, lecz także w aneksach i przypisach.

źródło opisu: Matras

Mar | 2015-09-04