Historia Arabii Wschodniej

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
historyczna

Dzieje arabskiego wybrzeża Zatoki Perskiej, obejmującego: Kuwejt, Bahrajn, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i częściowo Arabię Saudyjską. Książka przedstawia historię tego obszaru od starożytności, poprzez wczesne dzieje muzułmańskie, penetrację Orientu przez europejskie kompanie handlowe, obie wojny światowe aż po czasy nam współczesne. Autor koncentruje się głównie na historii politycznej regionu, uzupełniając ją informacjami o życiu tamtejszych społeczeństw, zarówno w okresie gospodarki tradycyjnej, opierającej się na zbiorach daktyli i połowach perłopławów, jak i gospodarki naftowej w czasach najnowszych. Omawia również kulturę materialną i duchową tego regionu, m.in. prądy religijne oraz nowe trendy w sztuce i literaturze.

źródło opisu: Matras

Łukasz | 2011-08-13
Krzysiek | 2017-02-05
Człowiek | 2017-02-05
Witold Lisek | 2017-02-05
Na półkach: Chcę przeczytać, 2018 Now
madzianna87 | 2016-12-15
Monarchista | 2016-09-09