Hiszpania, historia Hiszpanii
historyczna

Książka, znakomicie pokazująca klimat dziejów Hiszpanii, jednego z najbardziej fascynujących państw świata. Autorzy przedstawiają podłoże historyczne, społeczne oraz ideologiczne wojny domowej , funkcjonowanie dyktatury gen. Franco oraz proces przechodzenia do systemu demokratycznego. Walorem książki jest ukazanie "dwóch Hiszpanii", wręcz wrogich społeczeństw, które nie zdołały dojść do porozumienia i rozpoczęły wojnę na śmierć i życie, zakończoną faktycznie dopiero po restytucji monarchii.

filipes1603 | 2016-06-30
książek: 2067