ATLAS Historii Holocaustu

Wydawnictwo: Platan
historyczna

Zapis ludobójstwa, o którym nie można i nie wolno zapomnieć Na bardzo szczegółowych mapach Martin Gilbert przedstawia przerażające dzieje hitlerowskiej próby unicestwienia europejskich ydów podczas II wojny światowej. W książce znajduje się też fotografii, które dodatkowo ilustrują zgrozę tamtego okresu i oświetlają szczegółowy tekst oparty na pochodzących z różnych źródeł dokumentach. Mapy te nie koncentrują się wyłącznie na losie ydów, lecz umieszczają ich dzieje w szerszym kontekście samej wojny i zawierają T O od skutków antyżydowskich prześladowań w latach po geografię istniejących gmin żydowskich przed nastaniem nazizmu. POCZ TEK PRZE LADOWA od pierwszego zniszczenia synagog po migracje ydów i deportacje oraz założenie obozów koncentracyjnych w rodzaju KL Auschwitz. SZERZENIE SI ZBRODNI los ydów na terenie Europy, w tym w Niemczech, Polsce, Grecji, Francji, krajach bałkańskich, Włoszech, państwach bałtyckich i Austrii z przypadkami masakr i zdrad. WYGASANIE OKRUCIE STW począwszy od natarcia aliantów po wyzwolenie obozów, odkrycie zbrodni i los ocalałych.

Bogusław | 2015-05-19
Zofiana | 2014-03-09