Handel zagraniczny Krakowa w połowie XVII wieku

Wydawnictwo: Societas Vistulana
historyczna

Monografia Jacka Wijaczki przedstawia stan handlu zagranicznego Krakowa w okresie po zakończeniu wojny trzydziestoletniej a przed wybuchem wielkiej zarazy i późniejszą okupacją szwedzką. Opracowanie, oparte głównie na analizie źródeł celnych krakowskiego rejestru celnego z roku , rejestru wielkiej wagi oraz rejestru składu ołowiu z lat , zawiera aneks z niezwykle bogatym zestawieniem tabelarycznym ilustrującym zasięg, charakter i rozmiary działalności krakowskich kupców. Książka doskonale wypełnia lukę w dotychczasowych badaniach nad pozycją handlową XVII wiecznego Krakowa, który, m.in. dzięki swemu położeniu na tradycyjnych szlakach kupieckich pretendował wówczas do miana jednego z najważniejszych ośrodków rzemiosła i handlu w Europie rodkowej.

GrzegorzSmolczyński | 2014-12-23
Zbigniew | 2012-10-24