Ortodoksja. Emancypacja. Asymilacja. Studia z dziejów ludności żydowskiej na ziemiach polskich w okresie rozbiorów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
8322720505
Polska, rozbiory, Żydzi
historia

Ortodoksja, emancypacja, asymilacja to zagadnienia, wokół których oscylują zebrane w tomie artykuły. Czytelnik znajdzie tu teksty z różnych dziedzin historii, historiografii, socjologii, literaturoznawstwa i językoznawstwa. Ze względu na interdyscyplinarny charakter książka powinna zainteresować wszystkich tych, którzy pragną spojrzeć z szerszej perspektywy na dzieje i kulturę ludności żydowskiej ziem polskich w XIX i XX w.

Wilczek | 2010-06-11
Na półkach: Przeczytane, Mam