KO NA WZG RZU

Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
historyczna

Tematem książki są losy Polaków w ogarniętej rewolucją Rosji w czasie wojny roku. Proza ta cieszyła się w II Rzeczypospolitej wielką poularnością, o czym świadczy aż pięć wydań przed r. Następne edycje mogły ukazywać się już tylko na emigracji lub w tzw. drugim obiegu w kraju. Dopiero po roku książka ta mogła być przypominana oficjalnie w Polsce. Obecną edycję oparto na wydaniu z roku, poszerzając ją o opowiadanie Miłosierdzie ziemi, opublikowane pierwotnie już po wydaniu tomu opowiadań.