Papieże przeciw Polsce

historia
Maldoror

źródło okładki: https://www.google.pl/search?q=papie%C5%BCe+przeci...»

radek6666 | 2019-08-16

Książka z 1949 roku. Niestety pełna ogólników i w dzisiejszych czasach, można powiedzieć insynuacji. A to nawet nie dlatego, że autor coś wymyśla, ale cytaty i przykłady bez podania (nie zawsze) źródeł.
Czasy stalinizmu i propagandy wyraźnie widoczne, chociaż jest zachęta do własnego poszukiwania źródeł i kolejnych przykładów chęci rządzenia stolicy apostolskiej nie tylko nad duszami wiernych.

Szprota | 2018-07-15

Autor nie wyczerpuje poruszonych wątków do końca. Wydarzenia historyczne są opisane bardzo krótko, często bez większego kontekstu. Publikacja jest krótka, aczkolwiek czyta się ją z niemałym trudem.