Francja, XX wiek
historyczna

Praca prof. Baszkiewicza stanowi syntezę ostatnich lat dziejów Francji politycznych, społeczno gospodarczych, a także kulturalnych. Znakomicie napisana, spełniająca wszelkie wymogi podręcznika akademickiego.

Przemek Grzelczyk | 2015-09-02

Baszkiewicz rozpoczyna swoją opowieść od lat 70-tych XIX wieku.
Jest to okres w którym utworzyła się III Republika Francuska. Miało to fundamentalne znaczenie dla całego okresu XX wieku w historii Francji.
Mnie osobiście zainteresował opis historii III republiki ponieważ ten okres z historii Francji znałem słabiej. Jeżeli chodzi o wiek XX to mamy i la Belle Epoque, I wojnę światową , kongres pokojowy w Wersalu, V Republikę Francuską. Książka zawiera dużo opisów rozwoju kultury francuskiej w XX wieku. Książka jest fantastycznym przewodnikiem po historii Francji XX wieku.

filipes1603 | 2016-06-30
Aleksandra | 2014-11-11