Ejszyszki tom 1-2

Wydawnictwo: Fronda
historyczna

W 1996 roku na łamach New York Timesa ukazał się artykuł prof. Yaffy Eliach pt. Pogrom w Ejszyszkach . Autorka oskarżyła w nim Armię krajową o dokonanie w październiku 1944 roku antyżydowskiego pogromu w Ejszyszkach na Wileńszczyźnie. Niniejsza książka jest pierwszą w Polsce pracą historyczną na temat rzeczywistego przebiegu zajść w Ejszyszkach. Składają się na nią wspomnienia zarówno żydów, jak i Polaków, materiały z archiwów NKWD, a także teksty naukowców i publicystów.

Bogusław | 2015-03-20