Niemcy o Niemcach

Wydawnictwo: Ikon
historyczna

Oskarżeni są członkami narodu, który bezpośrednio przed wybuchem wojny, jak i w czasie jej trwania dopuścił się masowych morderstw na Volksdeutschach (Massenermordungen an Volksdeutschen). Polacy, którzy dopuścili się tak krwawych zbrodni (Blutschuld) przeciwko narodowi niemieckiemu, mają szczególny powód do zdyscyplinowanego wypełniania nałożonych na nich obowiązków. Tymczasem oskarżeni, ignorując okazaną im przez naród niemiecki wspaniałomyślność, nie tylko porzucili pracę, ale kierując się nienawiścią do Niemiec, zamierzali bez względu na przeszkody przedostać się do szeregów naszych wrogów, by z bronią w ręku walczyć przeciwko Niemcom. I to teraz, w sierpniu 1942 r., gdy Wielka Rzesza Niemiecka prowadzi zaciętą walkę obronną przeciwko bolszewizmowi! Tylko kara śmierci może innych Polaków odstraszyć przed takimi działaniami .-fragment książki

t3ch | 2014-11-04
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam