Thorgal: Klatka

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Thorgal [Kolekcja Hachette] (tom 23)
Wydawnictwo: Hachette Polska
Le cage
Thorgal, komiks, rosiński
komiksy
Yonkou

Thorgal, po odzyskaniu pamięci, znajduje się na dworze Galathorna, w Brek Zarith. Zamierza jak najszybciej opuścić królestwo i odszukać swoją rodzinę. Siostra Galathorna - Syrana próbuje uwieść Thorgala, i tym samym zmienić jego decyzję o wyjeździe.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/57581/thorgal-t-23-klatka

źródło okładki: http://4.bp.blogspot.com/-OodqpED0HEM/VIiED0PApMI/...»

Jowi | 2014-07-14
Przeczytana: 08 lipca 2014

I oto mamy wreszcie zakończenie przygód Shaigana Bezlitosnego. Thorgal odzyskuje pamięć i swoje imię, może udać się na poszukiwania porzuconej rodziny.. Wszystko byłoby cudowne, piękne i wspaniałe, ale... no cóż, porzucona Aaricia wcale nie zamierza tak prędko wybaczyć Thorgalowi jego okrucieństwa i zdrady.. Thorgal dociera na wyspę znaną z tomów poprzednich, poznaje tam na nowo swoje dzieci po latach rozłąki. Jednakże zraniona Aaricia nie tak prędko znów zaufa mężowi.. Tom na wskroś realistyczny, bohaterowie zmagają się tym razem ze swoimi pretensjami, żalem, zranioną dumą i uczuciami. Świetny, ukazujący Thorgala i Aaricię jako ludzi mających swoje słabości i próbujących na nowo poukładać sobie życie rodzinne i uczuciowe. Polecam i znów 8 dla kolejnego tomu :)

Karolina | 2013-10-01
Przeczytana: 30 września 2013

Thorgal wraca na łono rodziny, ale Aaricia wbrew pozorom nie rzuca mu się w ramiona. Wciąż cierpi przez rozłąkę i tego, co się działo podczas niej. Raczej spokojny zeszyt, który był potrzebny, żeby trochę unormować historię. Oczywiście nie zabrakło czyhającego śmiertelnego niebezpieczeństwa – rodzinna wyspa Thorgala zostaje zaatakowana, a on musi ratować bliskich. Ale czy ich odzyska?

Endriux | 2014-03-06

Zwieńczenie sagii o Shaniganie jest dośc kameralne. Kilka niezłych pomysłów i troche słodkości pod koniec. W tym momencie można było spokojnie zakończyć sagę.

| 2013-04-06
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo interesujący odcinek - choć czasami troszeńkę naciągany. Niby Aaricia jest tak bardzo bardzo zawiedziona Thorgalem, ale wystarczy jeden bohaterski czyn, by mu przebaczyła wszystkie winy, które - jak wiemy - są ogromne, a na pewno rzucają wielki cień na rodzinę.

Co nie przeszkadza, że wydźwięk "Klatki" jest bardzo pozytywny i doskonale się ją czyta. Niech was nie zniechęcą moje myśli nieuczesane ;)

książek: 1936
krzysiu966 | 2015-07-04

Jest to jeden z tomów w którym już się coś zacięło... Niby ten sam Thorgal ale już czegoś brakuje.

Michał Omelaniuk | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Thorgal, EBook
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Udane zwieńczenie mini serii o Thorgalu-bezlitosnym.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.