Operacja Niemeńska 1920 roku

Wydawnictwo: Neriton
historia

Bitwa niemeńska była drugą, po warszawskiej, pod względem znaczenia militarnego operacją wojny polsko rosyjskiej lat , a mimo to nie doczekała się jeszcze pełnego opracowania. Autor, wykorzystawszy praktycznie całą dostępną bazę źródłową, ujął temat z bardzo szerokiej perspektywy, zarówno czasowej opisuje walki trwające do października, a więc po oficjalnym zakończeniu bitwy, jak i terytorialnej obejmując działania na Litwie. W pracy poruszono także interesującą sprawę tzw. buntu gen. eligowskiego, która, jak wiele innych omówionych tu problemów, do tej pory była słabo zbadana.

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/9344

rybka | 2016-01-23