Od starożytności do współczesności. Język literatura kultu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
historyczna

Część pierwsza zawiera wspomnienia o Profesorze Jerzym Woronczaku Autorów . Druga część to artykuły uczniów i współpracowników Profesora Jerzego Woronczaka Antyczna łacina w średniowiecznej szacie Kulinaria antyczne teoria i praktyka Rozważania o bohaterze tradycyjnym na podstawie opowieści o patriarsze Jakubie Rdz , , Czy teksty mistyczne są przekładalne Spotkania z Orientem na dworze ostatnich Jagiellonów Węże, kolubryny, bazyliszki, kartany . Rzecz o karierze działa w piśmiennictwie staropolskim Niebożęta Pigmei i polscy Gryfowie wiat jako pole ptasze w literaturze staropolskiej Polszczyzna w modlitewniku z końca XVIII wieku Nad zakończeniem Nie Boskiej komedii Zygmunta Krasińskiego Krew i chasydzi. Z dziejów oskarżenia o mord rytualny w XIX wiecznej Polsce ydzi w aktach stanu cywilnego parafii Przedbórz Litewska Jerozolima Wilno jako centrum kultury żzydowskiej Wystrój sztukatorski i malarski synagogi w ańcucie Portret yda w polskich przysłowiach Stereotyp Ukraińca w propagandowych tekstach prasowych oraz na rysunkach satyrycznych Muchy lata Agresja językowa zarys problematyki Wie spreche ich mit meinen polnischen Landarbeitern Johanna Malchera jako przykład nietypowych rozmówek niemiecko polskich Pamiątkowe nazwy ulic Legnicy historia i współczesność O czym mówią mikrotoponimy Sfrazeologizowane porównania kolorystyczne z nazwami roślin Porównanie jako środek obrazowania w poezji Jana Twardowskiego Co skreślano i co dopisywano w korpusie Słownika frekwencyjnego polszczyzny współczesnej Jerzy Woronczak twórca polskiej lingwistyki kwantytatywnej.

jaguśka | 2014-04-07