Polacy w Litewskiej SRR

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

To pierwsza próba całościowego sportretowania społeczności polskiej na Litwie w czasach komunistycznych, kiedy kraj ten był jedną z republik Związku Radzieckiego. W książce opartej na źródłach litewskich i polskich znajdujemy dokładną dokumentację różnych sfer życia tej społeczności. Autorowi udało się na tej podstawie obalić wiele mitów na temat polskiej mniejszości, jakie do tej pory krążyły na Litwie, a także w Polsce.