Rzecz o przyjaźni, czyli ćwierć wieku z archeologią w Masłomęczu (tylko dla dorosłych)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Od autora ,,lat temu nikomu nieznani ludzie w nikomu nieznanym Masłomęczu dokonali odkrycia, które z całą pewnością przerosło ich najśmielsze marzeniam oczekiwania i ambicje. Nikt nie przypuszczał, że cmetnarzyska i osady Gotów z rejonu tej wsi staną się wkrótce jednym z najważniejszych odniesień dla badań naukowych europejskiej prahistorii i zaliczone zostaną w poczet największych sukcesów polskiej archeologii. Ta niepozorna miejscowość stała się ,,Mekką dla młodych adeptów archeologii oraz miejscem peregrynacji największych naukowych sław. ... Chcę na tych kartach opowiedzieć, jakimi kolejami losu toczyła się kariera tego niecodziennego miejsca prawda, że trochę z przymrużeniem oka, ale przecież opisane dzieje są pełnowartościowym elementem składowym legendy, jako powstała wokół Masłomęcza tworząc po prostu jego historię.

kojak7 | 2016-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2016