Polska morska myśl wojskowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza książka jest pierwszą pełną w historiografii polskiej monografią obejmującą całokształt problematyki głównych kierunków i uwarunkowań rozwoju polskiej morskiej myśli wojskowej w latach . Autor starał się ukazać to na tle dorobku myśli światowej oraz uwarunkowań polityczno militarnych zarówno w aspekcie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Książka oparta o badania bogatej bazy źródłowej, odsłania i wyjaśnia wiele nieznanych zagadnień z zakresu teorii wojny morskiej i rozwoju oraz użycia polskich sił morskich.