Kim są Białorusini?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza książka jest próbą odpowiedzi na pytania dlaczego sąsiadujący z nami Białorusini są tak różni od nas dlaczego się nie reformują, a na prezydenta wybrali Aleksandra ukaszenkę dlaczego dobrowolnie rezygnują ze swojego języka na rzecz rosyjskiego, chcąc się zarazem połączyć z Rosją Autor opisuje specyfikę świadomości Białorusinów raczej sowiecką, a nie narodową. Wskazuje na ich przynależność do rosyjsko prawosławnego kręgu kulturowego i dystansowanie się do Europy, zwłaszcza w jej wymiarze politycznym demokracja, NATO i gospodarczym wolny rynek . Przedstawia też wzajemne stereotypy polsko białoruskie w ostatnich dwóch stuleciach oraz po raz pierwszy w literaturze opisuje polsko białoruską komunikację międzykulturową. Częściej odpowiada na pytania dlaczego , a nie jak

Xll Cordialatron | 2015-10-01
Przeczytana: październik 2015