Księga zmarłych więźniów. Majdanek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

,,Księga zmarłych więźniów Majdanka stanowi publikację cennego źródła, jakim niewątpliwie jest dokument znaleziony na terenie obozu na Majdanku, kilka miesięcy po jego wyzwoleniu. Dwujęzyczne opracowanie materiałów, wraz z redakcyjnym komentarzem poprzedzającym właściwy dokument, zostało starannie przygotowane przez muzealników. Księga została opatrzona stosownymi indeksami nazwisk i miejscowo ci pozwalaj cymi na wła ciwe poruszanie się pośród ogromnego materiału dokumentacyjnego. Walory edytorskie ,,Księgi podnoszą reprodukowane karty oryginału, który znajduje się w zbiorach Państwowego Muzeum na Majdanku. Całość w stonowanej kolorystyce adekwatnej do wymowy materiałów, których publikacja stanowi hołd złożony ofiarom Majdanka.

ola | 2013-04-26
Lucyjuicy | 2012-11-14