Historia Polityka Państwo TOM I

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza praca stanowi wybór kilkudziesięciu studiów Franciszka Ryszki rozsianych w polskich pismach naukowych i publicystycznych. Tytuł książki Historia polityka państwo pochodzi od redaktorów. Wybór obejmuje wcześniejsze polskojęzyczne publikacje Franciszka Ryszki z szeroko zakreślonej problematyki niemieckiej I , politologicznej II , hiszpańskiej wojny domowej III i polskiej IV . Intencją wydawców jest przypomnienie szerszym kręgom czytelników świetnych analiz tego wybitnego uczonego doby złego czasu i złego miejsca , wieku Hitlera i Stalina , wyłożonych nie tylko w jego wielkich wielonakładowych traktatach, ale i w licznych pismach naukowych i periodykach polskich. Adresowane są do odbiorców, którzy już czytali lub studiują dzieje hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy, owego państwa stanu wyjątkowego , Hiszpanii, Polski, ale nie tylko w tych państwach, w minionym burzliwym wieku XX. wiadomie pominięto w wyborze studia Franciszka Ryszki publikowane w pismach obcojęzycznych.