W cieniu drzewa Yggdrasil

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka opowiada historię trzech pokoleń pewnej pruskiej rodziny. Mówi o świecie kobiet żyjących na pograniczu epok i pograniczu kultur. Poznajemy uwikłane losy ludzi na tle realnych wydarzeń

allison | 2016-09-25
Przeczytana: 23 września 2016

Sięgnęłam po tę książkę zachęcona okładkową recenzją, która obiecywała klimatyczną opowieść, zainspirowaną autentycznymi wydarzeniami z dziejów trzech pokoleń niemieckiej rodziny.
Spodziewałam się ciekawych treści, zwłaszcza że interesuje mnie tematyka związana z pograniczem i tyglem kultur. Niestety, bardzo się rozczarowałam, bo całość jest kiepsko napisana - chaotycznie i bez polotu. Miałam wrażenie, że czytam jakąś relację i zbyt często wiało nudą. Wielka szkoda, bo taki temat można byłoby wykorzystać znacznie lepiej.

Tak naprawdę po przeczytaniu tej książki niewiele pozostało mi w pamięci i za kilka dni pewnie w ogóle o niej zapomnę.

K_Schmidt | 2016-08-19
Na półkach: Chcę przeczytać, Prusy