Beata, czyli wszystko staje się łatwe, kiedy ludzie cie kochają

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
9788387572068

Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Beata, samotna i zagubiona w życiu, nieciekawa urzędniczka, wyśmiewana przez kolegów z pracy, dręczona przez przełożonych, nagle dzięki pomocy niezwykłych przyjaciół znajduje sposób, by pozbyć się wszystkich kłopotów... Wartka akcja, pełna nieoczekiwanych zwrotów i niesamowitych sytuacji, chwilami zaskakuje czytelnika, chwilami pobudza do śmiechu. Każdy z nas miewa w życiu takie problemy jak Beata i każdy z nas marzy czasami, by móc je rozwiązać w równie niekonwencjonalny sposób jak ona... To lektura, dzięki której można znaleźć chwilę wytchnienia od trosk.

mbutterfly | 2011-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2011

Ot taka niepozorna książeczka, a jaka fajna;) Wpadła mi w oko w biblotece, a że nie znalazłam nic ciekawszego więc wzięłam. Nie spodziewałam się cudów a tu proszę, jakie miłe rozczarowanie mnie spotkało.
Mamy tu 37 letnia Beatę, samotną kobietę, która tuż po śmierci rodziców, którymi musiała się do tej pory opiekować rozpoczyna nowe życie. A życie to jak dotąd poukładane zaczyna rzucać jej kłody pod nogi. Otóż mili i pomocni dotąd znajomi z pracy, próbują wykorzystać jej naiwność i nieobycie życiowe i wkręcić ją w jakąś intrygę dotyczącą spadku po bogatym znajomym. I więcej nie powiem.. .Czyta się rewelacyjnie i choć byłam sceptycznie nastawiona do tej książki to później czytałam już z zapartym tchem, ciekawa jak dalej rozwinie się sytuacja:)

Agata Jabłońska | 2016-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Nie spodziewałam się tak dobrej - zabawnej książki. Początek ciężki, ale koniec lekki :)

Kropa | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Długo zajęło mi czytanie pierwszych 50 stron. Wydawało mi się, że jakieś to nudne, nie ma sensu, ale jak już się wciągnęłam to nie było chwili żebym nie myślała o czytaniu tej książki. Miałam zamiar odłożyć ją na półkę po tym początku, ale dobrze, że zmusiłam się dalej czytać bo warto. Spodziewałam się troszkę innego zakończenia, ale te w sumie i tak jest dobre. Polecam jak najbardziej.

Scarlet19762014 | 2014-11-01

IX 2014