Poczet polskich rycerzy XIV i XV wieku

Wydawnictwo: Bellona
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Publikacja stanowi kompletny obraz stanu rycerskiego w XIV i XV wieku. Przedstawia różne elementy kultury rycerskiej, jak turnieje, pojedynki, ordery, dworską miłość, etos rycerski, sztukę wojenną. Na szerokim tle społeczno-politycznym oraz heraldyczno-genealogicznym autor prezentuje sylwetki najsłynniejszych i najlepszych rycerzy krzyżowców, dyplomatów, podróżników. Są wśród nich m.in.: siłacz Stanisław Ciołek, Zawisza Czarny, chorąży Marcin z Wrocimowic, herold Mikołaj Chrząstowski.

MaRs1988 | 2012-05-26

Większość z nas na pytanie o najznamienitszych rycerzy polskich potrafiłoby wymienić tylko Zawiszę Czarnego, tymczasem mieliśmy oprócz niego wielu innych wspaniałych rycerzy. Książka bardzo ładnie wydana z ciekawymi ilustracjami, napisana bardzo rzeczowo i obiektywnie. Polecam wszystkim zainteresowanym historią średniowiecza:)

Novik | 2015-10-02
Przeczytana: 22 września 2015

Gawęda o kwiecie swojej epoki płynąca z wartkością i swadą referatu wygłaszanego w klubie inteligencji katolickiej.
Plus zaledwie parę momentów powstrzymujących opad powieki.

Proteus | 2015-05-26
Adamoo | 2015-04-28