Gravitation

Okładka książki Gravitation Kip Thorne, John Archibald Wheeler
Okładka książki Gravitation
Kip ThorneJohn Archibald Wheeler Wydawnictwo: Princeton University Press astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Gravitation
Princeton University Press
2017-10-24
2017-10-24
grawitacja ogólna teoria względności fizyka teoretyczna Einstein

Okładka książki Wonders of the Solar System Andrew Cohen, Brian Cox
Wonders of the... Andrew Cohen, Brian...
Okładka książki Wonders of the Universe Andrew Cohen, Brian Cox
Wonders of the... Andrew Cohen, Brian...
Okładka książki Comet Ann Druyan, Carl Sagan
Comet Ann Druyan, Carl Sa...

Klasyka gatunku. Najbardziej znany i ceniony podręcznik opisujący ogólną teorię względności. Ogromną zaletą książki są liczne wyprowadzenia. Należy uważać na rozdział dotyczący kosmologii, bo od pierwszego wydania w latach 70-tych XX wieku wiele w tej dziedzinie fizyki się zmieniło ;)

Po tylu latach od pierwszego wydania, wciąż się sprawdza jako podręcznik do podstaw do ogólnej teorii względności. Dobrze, dość szczegółowo rozpisane obliczenia i wyprowadzenia, rzadko spotykamy "to pozostawiamy czytelnikowi" i dość plastyczny język.

Dodaj cytat z książki Gravitation