Polonia wobec Powstania Warszawskiego. Studia i dokumenty

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Po raz drugi w dziejach tej wojny Warszawa staje się płonącym sumieniem świata. We wrześniu 1939 roku Polska, postawiona w obliczu zjednoczonych potęg Niemiec i Rosji odrzuciła kapitulację i przyjęła walkę. Kiedy wspólny napór niemieckiej i moskiewskiej maszyny wojennej strzaskał walczące samotnie siły zbrojne Polski oblężona bez nadziei odsieczy Warszawa dała krwawe świadectwo prawdzie, że człowiek wyżej ceni wolność i honor, niż życie.