8322722060
historyczna

Przez tysiac lat dziejów Polacy walczyli o suwerenny byt i bezpieczne granice Polski. Zmagania te odbywały się nie tylko z bronią w ręku na polach bitewnych. Równocześnie bowiem kolejne generacje polskich intelektualistów konstruowały różnorodne koncepcje geopolityczne odniesione do zasięgu terytorialnego państwa polskiego. Wtedy powstawały liczne wizje i projekty przyszłych granic odrodzonej Polski. Zadaniem książki jest przypomnienie tych interesujących idei terytorialnych, które były dawniej twórczą inspiracją do konkretnych działań politycznych, a obecnie stanowią podstawę dorobku naukowego polskiej geografii politycznej.

Kamila | 2012-05-13
Adam | 2013-12-03