Hezbollah

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Książka unosi zasłonę tajemnicy, która do tej pory okrywała tę szyicką organizację. Jej nazwa stała się synonimem działalności terrorystycznej od chwili, gdy po raz pierwszy trafiła do gazet po samobójczym zamachu bombowym na koszary amerykańskich marines w Bejrucie w roku 1983. Tutaj poznamy motywy działania bojowników i planistów tego ugrupowania, sprzeczne opinie na temat ich działalności i wspomnienia zakładników.

Garbaty-Aniol11 | 2014-11-06

Książka nie ma nic wspólnego z tematyką jednostek elitarnych, a do takiej klasyfikacji przypisał ją wydawca. To kompletna bzdura. Czy nikt tego nie konsultował merytorycznie?
Jako źródło wiedzy o współczesnym terroryzmie, to niezłe wprowadzenie, warto szukać pozycji poszerzających ten temat i obiektywnego spojrzenia z różnych stron na ten problem współczesnego świata jakim jest terroryzm i jego różne oblicza.

Tomek | 2012-10-03

Doskonałe źródło wiedzy na temat organizacji uznanej za "terrorystyczną". Obala hipokryzję ludzi,którzy umieścili ją na tej liście.

kwaternostera | 2015-09-18
Na półkach: 2005, Przeczytane