Inquisitor. Zemsta Azteków

837054181X

Demoniczny mix rozsadzający wyobraźnię! Horror szkolnego życia plus inwazja azteckich bogów! Tylko w powieści Jacka Inglota można spotkać belfra zakochanego w uczennicy, która okazuje się czarownicą opętaną przez nieczyste moce. Nauczyciel i samozwańczy inkwizytor musi stoczyć walkę o swoją Patrycję z azteckim bogiem Tezcatlipoką to jemu przed wiekami meksykańscy Indianie oddawali cześć jako tajemniczemu i groźnemu Dymiącemu zwierciadłu. Przybyły z otchłani demon pragnie nie tylko dziewczyny, ale i naszego świata, który zamierza przekształcić w wirtualny Chaos. W tle tej opowieści mamy porażający swą szczerością obraz polskiej szkoły, o której nikt tak nie pisał od czasów Gombrowicza. Bohater Inquisitora jest zmuszony walczyć nie tylko ze swym demonicznym przeciwnikiem, ale i panującą w szkolnych kazamatach Ogólną Niemożnością Wszystkiego…

ziomal666 | 2016-05-25

Nie czytałem książki, ale słuchałem audiobooka i myślę że to całkiem ciekawa powieść, lecz w postaci książki mogłaby być ciekawsza.

Fox | 2015-12-07
Na półkach: 52/2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Nie jest to dobra książka. Jest w niej kilka ciekawych myśli, ale brak spójności w sposobie obrazowania świata wszystko psuje. Niby jest ironicznie, ale o miłości poważnie śmiertelnie. Niby jest przygodowo, ale infantylnie. Niby są myśli poważne o świecie jak najbardziej realnym, a przeplatają się z banałami. Całość się nie klei. Nie polecam.

Grisznak | 2014-12-17

Czytałem to wiele lat temu, ale pamiętam, że mimo paru głupotek, książka zrobiła na mnie całkiem pozytywne wrażenie. Przyzwoita literatura młodzieżowa, która dziś może miałaby nawet szansę zdobyć większą popularność.

Alosza | 2016-07-15
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2016

Książka wcale nie tak zła jak sugeruje ocena. Jest trochę ostrego poczucia humoru, a i sama koncepcja też nie najgorsza

figgin | 2011-01-10

Beznadziejna, nudna, fatalnie napisana książka z takimi blędami logicznymi, że szkda gadać.

Kamil | 2016-06-11
Konrad | 2016-05-30