Bright Side

Cykl: Promyczek (tom 1)
angielski

Secrets. Everyone has one. Some are bigger than others. And when secrets are revealed, Some will heal you ... And some will end you. Kate Sedgwick’s life has been anything but typical. She’s endured hardship and tragedy, but throughout it all she remains happy and optimistic (there’s a reason her best friend Gus calls her Bright Side). Kate is strong-willed, funny, smart, and musically...

Secrets.
Everyone has one.
Some are bigger than others.
And when secrets are revealed,
Some will heal you ...
And some will end you.

Kate Sedgwick’s life has been anything but typical. She’s endured hardship and tragedy, but throughout it all she remains happy and optimistic (there’s a reason her best friend Gus calls her Bright Side). Kate is strong-willed, funny, smart, and musically gifted. She’s also never believed in love. So when Kate leaves San Diego to attend college in the small town of Grant, Minnesota, the last thing she expects is to fall in love with Keller Banks.

They both feel it.
But they each have a reason to fight it.
They each have a secret.

And when secrets are revealed,
Some will heal you …
And some will end you.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/22669832-bright-side

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/22669832-bright-side

Perzka | 2016-07-04
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Za czytanie „Promyczka” zabrałam się ze względu na dużą ilość pozytywnych opinii na LC i ilość gwiazdek przyznawanych przez kolejnych czytelników. Po kilkudziesięciu przeczytanych przeze mnie stronach pomyślałam, że chyba pomyliłam książkę, alb coś ze mną jest nie tak. „Może jestem za stara” takie myśli przemknęły mi przez głowę...
Nic w niej nie widziałam nadzwyczajnego, a wręcz mogę powiedzieć, że mnie nudziła.
Nie należę jednak do osób, które rzucają książkę w kąt, kiedy ich mało interesuje i brnęłam cierpliwie do przodu. I całe szczęście.
Główną bohaterką jest Kate Sedgwick, która dostała się na uczelnię w Grant na obrzeżach Minneapolis. Drobna, uśmiechnięta, uzależniona od kawy, grająca na skrzypcach, pięknie śpiewająca, ciągle się spóźniająca wegetarianka.
Jak się później okazuje wspaniała osobowość. Promyczek rozjaśniający i ocieplający atmosferę dookoła siebie. Wszędzie , gdzie się pojawiała panował spokój i miłość. Miłością do innych aż tryskała. Chciałoby się...

Długo nie chciałam uwierzyć, że ta powieść to coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego. Tyle już razy zawiodłam się na książkach, którymi zachwycali się wszyscy, że jestem teraz ostrożna.

A jednak tym razem wszyscy mieli rację - "Promyczek" miażdży i wyrywa serce, i przede wszystkim - budzi ogromną miłość do głównej bohaterki, która jest naprawdę zupełnie inna niż wszystkie postaci, z którymi dotąd się zetknęłam w tego typu literaturze. Promyczek jest właśnie...promienna, jaśnieje dobrocią, optymizmem i życzliwością (co wcale nie oznacza, że nie ma charakteru i pozwoli sobie wejść na głowę). Jest też tak pełna życia, że aż mi trudno uwierzyć, że istnieje tylko na papierze... Przez to też niestety o wiele trudniej znieść to wszystko, co ją spotyka. Ale nawet z tym Kate radzi sobie na swój własny, wyjątkowy i promienny sposób.

Kate to ktoś, kogo wszyscy kochają, kto swoją dobrocią i rzadko spotykanym cudownym stosunkiem do życia ma wpływ na każdego człowieka, z którym się...

mclena | 2016-03-31
Przeczytana: 18 lipca 2015

"Dude... do epic!"

"Stwórz legendę!"

Brak mi słów. Kim Holden stworzyła najpiękniejsza postac literacką jaka kiedykolwiek istniała. Kocham Kate. Z całego serca chciałabym ją poznać, chciałabym, żeby była moją siostrą, przyjaciółką, kimkolwiek... byleby tylko znalazła się w moim życiu i żeby nigdy, przenigdy mnie nie opuściła.
"Bright Side" - to książka, która zmiażdży chyba każde serce w drobny mak. Jest to historia dziewczyny, która w każdej sytuacji potrafi znaleźć pozytywy, choć sama przechodzi przez największe gówno.
Książka zajęła mi dużo więcej czasu niż inne w podobnej objętości. Bardzo żałuję, że nie jest dostępna w języku polskim, bo mimo iż czuję się dość swobodnie z książkami anglojęzycznymi, to jednak ten egzemplarz ma w sobie bardzo dużo slangu amerykańskego, który w zależności od stanu nieco się rózni i trudno go zrozumieć (tak jak u nas hanysy, górale itd.), więc przyznaję szczerze, że cięzko mi się czytało, ale dzięki temu, książka ma niesamowitą magię w sobie....

Wioleta Sadowska | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

"Czytanie jest ucieczką od prawdziwego świata. Wszyscy go czasem potrzebują, by pozostać przy zdrowych zmysłach".

Dawno już nie zostałam tak mocno zachęcona do przeczytania książki, która na wielu zaprzyjaźnionych blogach, zbierała i nadal zbiera, tak przychylne recenzje. Pokusa była zbyt wielka, a ja zwyczajnie nie potrafiłam się jej oprzeć. Niestety "Promyczek" nie okazał się dla mnie w żadnym stopniu lekturą przełomową ani taką, która znacząco odcisnęłaby piętno na mojej czytelniczej drodze. To dla mnie niestety dość przeciętna powieść.

Kim Holden uwielbia czytać i pisać, uwielbia swojego syna i męża, a także rower, który został przez niego zbudowany. Uzależniona od facebooka, mrożonej kawy i muzyki. Kocha także marzyć i poleca innym spełniać swoje marzenia, nie czekając na lepsze czasy.

Kate Sedgwick to pozornie niczym nie wyróżniająca się nastolatka, która właśnie przyjechała do Grant w Minnesocie, by rozpocząć studia. Kate jest pełną życia kobietą, którą jej najlepszy...

Kasiek | 2016-07-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 02 lipca 2016

Przepiękna książka! Zatraciłam się w tej historii. Zanim po nią sięgnęłam nie zapoznałam się z opiniami innych i nie wiedziałam, że jest tak wysoko oceniania i tak dobra. Do przeczytania jej skłoniła mnie okładka, choć tytuł wydał mi się dość infantylny.
Początkowo myślałam, że zawiodę się na tej książce, ponieważ historia wydawała się mieć typową fabułę w stylu New Adult. Zastanawiałam się nawet czy jej nie odłożyć, jednak zazwyczaj czytam książki do końca i na szczęście tym razem też tak się stało. Akcja zaczęła nabierać tempa i choć niektóre wątki wydawały się dość schematyczne i przewidywalne, zaczęły pojawiać się nowe fakty, które nie tylko zaskakiwały, ale wspaniale wpisywały się w treść i wzbudzały zainteresowanie.
Historia Kate jest nieprzeciętna. Wiem, że życie potrafi być okrutne, ale mam nadzieję, że poza stronami książki, rzadko trafia się tyle zła w jednej rodzinie i tyle obowiązków i przeciwności losu spada na barki jednej, w dodatku śmiertelnie chorej,...

itysiek_reads | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Ta książka rozerwała moje serce i duszę na strzępy... Moim zdaniem wykracza poza wszelką skalę oceny. Brakuje mi słów. Jest ogromnie pouczająca, podnosząca morale! Młoda dziewczyna, która ze swoją postawą powinna być wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Wiecznie uśmiechnięta, czerpiąca z życia pełnymi garściami, żyjąca chwilą, bo liczy się tylko tu i teraz. Historia pokazująca jak ważna w życiu jest PRZYJAŹŃ, zbudowana na miłości, wsparciu i zaufaniu. Mieć takich przyjaciół jak ma Kate to skarb, ale mieć ją za przyjaciółkę byłoby jeszcze większym skarbem. Kate to piękny człowiek i przedstawia swą piękną historię. Nigdy już nie zapomnę o tej książce... Nie spodziewałam się, że jakakolwiek książka może tak mną wstrząsnąć, ale oto jest, przez nią płakałam jak nigdy dotąd. Dziękuję Kim Holden, że mogłam przez chwilę być częścią świata Kate Sedgwick. Arcydzieło!

Postanowiłam sięgnąć po "Promyczka" z dwóch powodów: po pierwsze, ze względu na przepiękną okładkę, a po drugie, ze względu na niewiarygodnie wysoką średnią ocen w serwisie, bo chyba jeszcze przy żadnej książce takiej nie widziałam. Czytałam opinie innych czytelników i muszę przyznać, że byłam nastawiona trochę sceptycznie, bo co, jeśli zwiedzie mnie okładka, a książka mnie akurat się nie spodoba?

Na szczęście było inaczej. Na początku historia wydaje się całkowicie zwyczajna, może nawet niepozorna - młoda dziewczyna wyjeżdża na studia i poznaje tam nowych ludzi. I mimo że książka od razu wciąga, to dopiero potem coś zaczyna się dziać... To jedna z najbardziej wzruszających historii, jakie kiedykolwiek czytałam. Jestem bardzo mile zaskoczona, że książka nie była schematyczna, że nie była taka, jakiej się spodziewałam. :)

Mała-Mi | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

"Jest niespotykanym promykiem słońca. Nie tylko szuka jasnych stron... ale nimi żyje"

Ta książka jest niepowtarzalna. Wyjątkowa. Wspaniała!
A główna bohaterka,tytułowy Promyczek, jest postacią tak jasną, tak dobrą i tak pozytywną, że chciałoby mieć ją w gronie swoich przyjaciół. To co spotyka Kate wywołuje w czytelniku bunt, ale w tym właśnie jest siła tej książki.

Czytając pierwsze rozdziały mylnie założyłam, iż będzie to kolejna typowa miłostka new adult. Jednak to co Kim Holden zrobiła w dalszej części to emocjonalna miazga. Wyssała ze mnie wszystkie emocje. I łzy. Czasem trzeba człowiekowi przypomnieć, gdzie ma serce. I Kim doskonale wie jak to zrobić!

Promyczek uczy przeżywania życia tu i teraz, wrażliwości i empatii do drugiego człowieka i pozytywnego myślenia, niezależnie od sytuacji.

"Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz"! Polecam!

kryminalnakuchnia | 2016-07-12
Na półkach: Przeczytane, New Adult

Książka pełna złotych myśli i niesamowicie pozytywna główna bohaterka.....i to byłoby na tyle.

Choć od przeczytania "Promyczka" Kim Holden minęły już jakieś 24 h, to nadal nie mogę dojść do siebie.

Wciąż zastanawiam się jak mogłam dać się omotać tej pięknej okładce i skusić się na marnotrawienie kilku godzin z życia, bo oprócz wymienionych przeze mnie punktów, ta książka nie zaoferowała mi nic.....dosłownie nic!!

To było coś strasznego, dłużyzna i nuda.

Do połowy książki praktycznie nic się nie działo, zwyczajne życie na kampusie.
Mimo wszystko czytałam nieprzerwanie dalej, bo ciekawiła mnie ta erupcja emocji, którą miała nastąpić i którą tak wszyscy tu skrzętnie opisują.

I wiecie co?

Książka się skończyła, a niesmak pozostał.

drogabezasfaltu | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Kompletnie zatraciłam się w tej historii. To co stworzyła Kim Holden jest mistrzostwem świata. Książka jest świetnie napisana, a postaci są wspaniale zarysowane. Katie jest zdecydowanie najcudowniejszą książkową postacią z którą miałam przyjemność się zapoznać. Wiele bym dała, żeby być choć w połowie tak odważną i niezwykłą osobą jak ona albo żeby mieć kogoś takiego w swoim życiu. Nie czytałam jeszcze czegoś tak pięknego i smutnego zarazem. Z całego serca pokochałam tą pozycję i na pewno jeszcze do niej wrócę.

"Do Epic"