Era Mroku

Cykl: Era Mroku (tom 1)
Wydawnictwo: wydano nakładem autora

Witajcie w grodzie Tomwil, gdzie równie łatwo stracić życie dla paru goliatów, jak i spotkać babę z trzema cycami. A i gdy fortuna się do ciebie uśmiechnie, to też źle, bo uwagę na siebie przyciągniesz psychopatów sprawujących władzę. Jeśliś bystry, tu spełnisz swoje sny. Jeśli nie, łatwo skończysz na trupisku pod murami, gdzie twe ścierwo zostanie obrabowane i zgwałcone przez wsiurów i rezunów. W takich oto barwnych okolicznościach przyjdzie pożyć człowiekowi o imieniu Pablo, wrocławianinowi, który przez pierwsze trzydzieści lat swojego życia nie osiągnął nic. Oto bowiem jego egzystencję handlarza jarzynami i warchoła przerywa nieoczekiwany wypadek...

Posłuchaj słuchowiska ze wstępem:

"(...)przy całym poziomie absurdu (który jest wręcz bezczelnie wysoki momentami) ta książka jest naprawdę dobrze napisana! Bawiłem się świetnie czytając kolejne części historii, uśmiechając się do siebie jak debil praktycznie przez cały czas. Specyficzny humor wylewa się z wirtualnych kartek, a każda kolejna scena powoduje skrajne niedowierzanie i nieustanne facepalmy. Całość jednak jest bardzo zgrabnie spięta – opowieść nie toczy się chronologicznie, a niektóre tropy z pierwszych stron wyjaśniane są dopiero na ostatnich. Niektóre nie są wyjaśniane w ogóle; Autor zostawia czytelnikowi pole do domysłów do czasu wydania kolejnej części."

Łukasz Kotkowski
aspirujacypisarz.pl

źródło opisu: http://wydaje.pl/e/era-mroku2

źródło okładki: http://wydaje.pl/e/era-mroku2

Stefan | 2015-05-23
Przeczytana: 23 maja 2015

Polecam, bardzo udany debiut. Należy docenić lekki i humorystyczny styl, nie można odmówić jednak odpowiedniego "rozmachu". To się "po prostu" świetnie czyta :)

Łukasz Kotkowski | 2014-12-01

Polecam absolutnie każdemu sięgnąć po ten debiut, gdyż jest idealnym przykładem na to, że w self-publishingu mogą się rodzić prawdziwe perełki.

Era Mroku wciągnęła mnie na dobre i z niecierpliwością czekam na kontynuację. Choć całość broczy w oparach absurdu, książkę czyta się nad wyraz dobrze, a uśmiech nie schodzi z pyska :)

Po pełną recenzję zapraszam tutaj: http://aspirujacypisarz.pl/2014/10/13/na-czytniku-era-mroku/

Prospero | 2016-11-04
Lawler | 2016-04-19