Klątwa galeonu

Wydawnictwo: Amber
historyczna

W roku 1622 u wybrzeży Florydy zatonęły Atocha i Margarita, hiszpańskie galeony wiozące do Hiszpanii ogromna fortunę w złocie, srebrze i klejnotach. W roku 1969 pewien Amerykanin, Mel Fisher, postanowił odnaleźć wraki. Jedwin Smith, dziennikarz, spotkał przypadkiem Mela Fishera. Tak zaczęło się spisywanie nieopowiedzianej nigdy wcześniej opowieści o poszukiwaniu skarbu, o chciwości i rywalizacji, o współczesnych piratach i podwodnych niebezpieczeństwach, o tajemniczych wypadkach, które zrodziły legendę klątwy Atochy.

RFR08 | 2016-04-07
Na półkach: 2016, Przeczytane