Lekcja historii najnowszej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Lekcja, historia

Bogaty i zróżnicowany tom tekstów układający się w ciąg rozmów, rozważań, refleksji o historii najnowszej, z uwzględnieniem tematów takich, jak antysemityzm, ruchy narodowe, totalitaryzm, postawy ideowe. Autor, znany i ceniony dziennikarz „Rzeczypospolitej” za współrozmówców wybrał osoby, które widziały i przeżyły więcej, niż może przekazać najlepszy podręcznik historii. W książce znajdziemy wywiady m.in. z: historykiem współczesności Timothy Gartonem Ashem, Władimirem Bukowskim - o nim i losach rosyjskich dysydentów, Jerzym Giedroyciem - o szukaniu przez Polskę własnego kształtu politycznego, z Henrykiem Grynbergiem o problematyce holokaustu w jego twórczości, Imre Kerteszem o jego książce Los utracony, z Czesławem Miłoszem o Wyprawie w Dwudziestolecie.

Prider | 2015-09-22
Przeczytana: 20 września 2015