Investigating Identity Theft

Wydawnictwo: John Wiley & Sons, Inc.
biznes, finanse

What will you do when you encounter identity theft within your business? Chances are, you have already lost money to identity theft and business fraud. Look no further than the latest newspaper headlines to know that it is an epidemic problem and an alarming reality from which no business-whether small or large-is immune. Although you can t completely stop identity theft from happening, you can be prepared when it takes place. Investigating Identity Theft: A Guide for Businesses, Law Enforceme