Podwójna spirala

Wydawnictwo: Poligraf

Napisałem tę książkę dla ludzi, którzy tak jak ja, cenią sobie nade wszystko wolność podstawowy przywilej Dziecka Kosmosu. Wolność nie jest produktem. Wolności nie można kupić, ani jej zdobyć. Wolnym można tylko być. Ten sposób bycia jest nazywany przez mistyków niebem. Rezygnacja z wolności to forma bytu nazwana piekłem.

Aisling | 2018-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Muszę być bardziej uważna w obieraniu kierunku, w który buduję poczucie własnej tożsamości. A raczej chodzi tu odkrywanie tego kim jestem bez tych wszystkich programów, które na mnie nakładano w procesie wychowania. ONI (ci „ponad”) dbają o to by każde pokolenie było „odpowiednio ułożone” i potem za pomocą rodziców czy innych opiekunów rozpoczyna się dzieło. Potem trzeba zrobić tak by dana jednostka nie miała czasu pomyśleć, zakwestionować czego ją nauczono. Ja staram się korzystać z tego czasu (który być może jest iluzją, a my żyjemy w „wiecznym teraz” - muszę przeczytać albo doświadczyć pewnych rzeczy o tym aby być bardziej pewną) by potem na moim przykładzie inni zaczęli się budzić ze stanów hipnotycznych, w których się znaleźli. Dyskutowanie, tłumaczenie się nie jest zbyt skuteczną drogą skoro nie potrafię tworzyć treści, z którymi inni mogliby rezonować. Widocznie jestem zbyt nisko w rozwoju muszę po prostu robić swoje starając się wznieść wyżej. A przekaz wolny od perswazji...

Ramerinda | 2015-09-28

Niezwykła skarbnica przemyśleń na temat ludzkiej natury i poruszający opis zmagań życiowych z jakimi borykał się autor. Gorąco polecam.

Golda | 2017-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2017

Z Panem Romanem utożsamiam się tak, jakbym czytał o sobie. Ileż razy słyszałem ,,tobie człowieku to w życiu będzie trudno'' w reakcji na mój indywidualizm. Piękna książka która rozbija na czynniki pierwsze światopogląd i, jeśli udrzucisz ograniczenia umysłu, pozwala ułożyć puzle na nowo. Książka mi się tak spodobała, że będąc gdzieś tak w połowie zamówiłem kolejną. :D Gorąco polecam! :)

Jakub Kalinowski | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Książka niesamowicie daje do myślenia, poszerza horyzonty i zmienia patrzenie na świat. "Dyskusje" prowadzone w trakcie czytania są bardzo owocne, mimo że nie mogę się zgodzić ze wszystkimi poglądami i twierdzeniami autora to i tak rozmyślanie nad nimi rozwija.

achaja1981 | 2015-07-29
Przeczytana: 21 lipca 2015

Tej Książce muszę dać najwyższą notę bo zapoczątkowała moją wewnętrzną przemianę i gdy tylko ja skończyłam - pomyślałam - dziękuję! Choć jest to biografia to jednak nie do końca... Polecam każdemu kto szuka właściwej drogi opisanej lekko i na temat... Dziękuję Roman jeszcze raz za pokazanie mi właściwej drogi...

301 | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Polecam tą pozycję, aczkolwiek spodziewałem się czegoś "bardziej oderwanego" to i tak czytało się przyjemnie. W dużej części autor opisuje swoje doświadczenia życiowe, dzięki tej książce łatwiej zrozumieć drogę jaką przeszedł i odnieść się w realiach do jego wykładów.

Kamila Ka-cka | 2015-02-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 lutego 2015

Podoba mi się tok rozumowania Pana Nachta, choć nie wątpię, że ciężko wyzwolić się ze schematów nam narzuconych, wpojonych od "małego". Jednak warto sprobować. Swoją drogę, całkiem nieprzeciętna biografia :)

Tomek1132 | 2018-04-29
Mariolle | 2018-01-21