Perski podmuch

Cykl: Przymierze (tom 2) | Seria: WarBook
Wydawnictwo: Ender
dasio72

Rok 2018. W Nowym Jorku giną irańscy studenci. W Teheranie dochodzi do ataku odwetowego, którego celem staje się placówka dyplomatyczna. Amerykańska krew znaczy perski bruk… Stany Zjednoczone reagują z całą mocą. Zatoka Perska i irackie bazy ponownie wypełniają się amerykańskimi wojskami. Jednocześnie w sercu Europy rośnie ryzyko zamachu z wykorzystaniem broni jądrowej. Czy stworzona przez...

Rok 2018. W Nowym Jorku giną irańscy studenci.
Czy stworzona przez Polaków jednostka specjalna okaże się bardziej skuteczna w działaniu niż agenci zachodnich państw? Czy uda się zapobiec tragedii w Europie?
Jakub Jastrzębski i Andriej Bołkoński ponownie wchodzą do gry.
Gdy Iran chyli się ku upadkowi, łeb podnosi Czerwony Smok.
Rozpoczyna się wyścig ku Teheranowi.

źródło opisu: warbook.pl

źródło okładki: warbook.pl

Roman Dłużniewski | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Bez zachwytu. Temat nośny, na czasie i dlatego powstaje bardzo wiele takich pozycji. A że autor Polak, to i polska jednostka specjalna musi być zbiorowym bohaterem. Niekoniecznie.

Bartosz P | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Bardziej dynamiczna i ciekawsza fabuła. Niestety cała masa wpadek autora/redaktora (np. 29 luty 2019) i niedopracowane zakonczenie

Marcin | 2015-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Dostajemy tak jakby kontynuację "Wschodniego Gromu" gdyż akcja rozpoczyna się kilka lat po zakończeniu tamtej. Tym razem główną sceną walk będzie Iran. W stanach podczas studenckiej burdy (o dziewczynę) na jednym z kampusów ginie kilku studentów irańskich, w odpowiedzi tłum w Iranie wdziera się na teren ambasady Szwajcarskiej i porywa a następnie zabija urzędujących tam przedstawicielu USA (USA nie posiada własnej ambasady w Iranie) zamiast uspokojenia nastrojów zaczyna się eskalacja która doprowadza do inwazji USA na Iran. Wielowątkowość tej powieści jest naprawdę zaletą tej powieści, mamy możliwość popatrzeć na konflikt z każdej strony, bierzemy udział w walkach po stronie amerykanów jak i wojsk irańskich, mamy wgląd w politykę obu zwaśnionych stron a także państw żywotnie zainteresowanych tym co się dzieje w tym regionie (tak tak Chiny też tam są mają nawet na terenie Iranu swój Perski korpus). Walka toczy się nie tylko na terenie Iranu ale także europy gdyż przywódca duchowy...

Sławomir | 2015-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Miłe rozczarowanie. Po lekturze wcześniejszego "Wschodniego Gromu" byłem dość sceptycznie nastawiony do lektury. Spodziewałem się sztampy i nudy jak w poprzednimi "dziele" przyznać muszę. Jednak "Perski Podmuch" jest dużo, ale to dużo lepszy, co niezmiernie mnie uradowało. Czytało się naprawdę przyjemnie. Akcja dobrze rozłożona po poszczególnych wątkach. Intryga sensowna i mimo, że nie trudno się domyśleć co i jak pójdzie nie jest przewidywalna w szczegółach zbyt boleśnie. Książka mi dała to czego oczekiwałem - rozrywkę. I chyba o to chodzi. W mej ocenie bije Wolffa na głowę. To o ile się nie mylę dopiero druga książka tego autora a widząc taki postęp w stosunku do poprzedniej żywię nadzieję, że być może wyrośnie nam przyzwoity przedstawiciel tego gatunku. Czego i jemu i sobie szczerze życzę:)

sarenka | 2015-01-17

Perski podmuch Jakuba Pawełka to już druga książka z gatunku political-fiction w dorobku tego autora. Niewinny incydent (bójka o dziewczynę) sprawia, że zaczynają ginąć irańscy studenci. Prowadzi to działań odwetowych w Teheranie. Tyle można wyczytać z okładki. Nie wiem czemu ale mój umysł natychmiast wychwycił podobieństwo do przyczyn wybuchu I wojny światowej. Czy i tym razem może dojść do wojny światowej? Co na to zataakowane państwo w tym przypadku USA? Czy ktoś im pomoże? Pamiętajmy że w pierwszym tomie Europa walczyła z Chińczykami. No właśnie co na to Chińczycy? Jestem bardzo ciekawa czy scenariusz pana Pawełka się spełni. Czy Hilary Clinton będzie prezydentem USA?
Tyle o treści. Książkę czyta się rewelacyjnie. Trudno jest się od niej oderwać. Polecam ale uwaga ten autor uzależnia. Ja już proszę o kolejny tomik. :-) http://ksiazeczkidopoduszki.blogspot.com/2014/12/perski-podmuch-jakub-paweek.html

Ad_ | 2016-08-26

Druga cześć z serii Przymierze. Akcja dzieję się jakiś czas po pierwszej część. Napisana w takiej samej konwencji jak pierwszy tom - szybka akcja, dokładne charakterystyki sprzętu i ciekawy scenariusz. Jednakże, mi osobiście brakuje wyjaśnień kilku zdarzeń które wydarzyły się pomiędzy I a II tomem, mimo tego pozycja warta przeczytania.

Michał M | 2015-06-27

Jak na militarne political-fiction to nawet bardzo dobre. Tylko 6 gwiazdek za to, że takich książek już była masa. Robi się to wtórne - produkcja seryjna. Ale jak ktoś nie ma doświadczenia z gatunkiem, to polecam.

Krzysztof | 2017-10-07
Przeczytana: 02 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Drugi tom serii poświęconej Przymierzu zdecydowanie trzyma wysoki poziom książki otwierającej serię. Autor w moim odczuciu realistycznie przedstawia potencjalny konflikt amerykańsko-irański. Także jego podłoże wydaje się prawdopodobne.
Dużą zaletą tej książki jest świetny styl, który powoduje, że czyta się ją świetnie. To co jest w tej książce ciekawe to to, że nie wszyscy "dobrzy" bohaterowie szczęśliwie przechodzą przez przedstawione w niej wydarzenia.
Gorąco polecam!

Daniel Siercha | 2016-08-21

Kolejna po Wschodnim Gromie pozycja z cyklu Przymierze. Tak samo jak w pierwszej części akcja w którą zabiera nas Pawełek biegnie z prędkością pocisków wystrzeliwanych z naszych rosomaków. Przenosimy się tylko w nieco inny rejon działań niż podczas pierwszej części. Książka obowiązkowa dla wszystkich fanów Wojska Polskiego oraz najnowszej technologi prowadzenia walki. Na szczęście trzecia część cyklu Kaukaski Płomień czeka już na półce na swoją kolej.

asia | 2016-04-05

Komentarz od serca.......... CZEKAM NA KOLEJNĄ CZĘŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A że z natury jestem niecierpliwa no cóż. Autor musi jakoś przywyknąć do mojego mrudzenia. :-P
Odliczam czas do premiery 10 9 8 7 6 5 4 3 ...