Dzieje okrętu od starożytności do współczesności

Wydawnictwo: Bellona
okręt, statek, żaglowiec, parowiec
historia

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat rozwoju statków i okrętów od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. Autor w sposób syntetyczny opisał rozwój techniczny i konstrukcje statków na przestrzeni lat, sposoby żeglowania i nawigowania, różnice między poszczególnymi rodzajami statków i okrętów nawodnych oraz podwodnych. Przedstawił uzbrojenie i wyposażenie poszczególnych jednostek oraz osiągi najnowocześniejszych okrętów wojennych, statków frachtowych i pasażerskich, jachtów żaglowych i motorowych.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Fidel-F2 | 2016-12-17

Raczej dla laików niż dla kogoś kto rzeczywiście interesuje się historią okrętów. Graficznie słabo, merytorycznie ogólnikowo, bez zgłębiania tematu. Można, ale nic specjalnego.

Dominik Socha | 2017-11-03
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 2017 rok

Przemęczyłem z ta ksiązką parę miesięcy, lubie czasem poczytac o rzeczach znanych, chocby w ramach zwykłej przyjemności i powtórki, ale w tej pozycji liczba blędów, zarówno merytorycznych, jak językowych, a także zwykłych idiotyzmów spowodowała że w pewnym momencie stwierdziłem z jakiej racji mam sie męczyć i poleciała z powrotem do biblioteki na wieczne nieprzeczytanie. Odradzam.

Mazin82 | 2012-04-01

Mnogosc ilustracji, choc czesc z nich na niskim poziomie. Rysunki autora i calosc opracowania graficznego nie dowownuja starszym albumom ilustrowanym o dziejach swiata i militariow - np. seria "Tak zyli ludzie".
Temat moglby byc wykorzystany lepiej i zasluguje na drugie podejscie.
Ksiazka warta posiadania w biblioteczce przedewszystkim ze wzgledu brak konkurencyjnych opracowan.

Ol Złe | 2014-07-04
Drakash | 2017-10-07