Dzieje okrętu od starożytności do współczesności

Wydawnictwo: Bellona
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
okręt, statek, żaglowiec, parowiec
historia

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat rozwoju statków i okrętów od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. Autor w sposób syntetyczny opisał rozwój techniczny i konstrukcje statków na przestrzeni lat, sposoby żeglowania i nawigowania, różnice między poszczególnymi rodzajami statków i okrętów nawodnych oraz podwodnych. Przedstawił uzbrojenie i wyposażenie poszczególnych jednostek oraz osiągi najnowocześniejszych okrętów wojennych, statków frachtowych i pasażerskich, jachtów żaglowych i motorowych.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mazin82 | 2012-04-01

Mnogosc ilustracji, choc czesc z nich na niskim poziomie. Rysunki autora i calosc opracowania graficznego nie dowownuja starszym albumom ilustrowanym o dziejach swiata i militariow - np. seria "Tak zyli ludzie".
Temat moglby byc wykorzystany lepiej i zasluguje na drugie podejscie.
Ksiazka warta posiadania w biblioteczce przedewszystkim ze wzgledu brak konkurencyjnych opracowan.

Ol Złe | 2014-07-04
Buka | 2011-08-10