Elicit

Okładka książki Elicit Rachel Van Dyken
Okładka książki Elicit
Rachel Van Dyken Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Eagle Elite (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Eagle Elite (tom 4)
Elicit
CreateSpace Independent Publishing Platform
2014-08-11
2014-08-11
new adult

Zgadzam się z opinią innych czytelników, że jest to jedna z najlepszych części, no może poza pierwszą. W końcu coś się dzieje,jest poświęcenie z miłości dla rodziny,dla krwi. Mamy ciekawą historię kilku przyjaciół Elektów, którzy razem się wychowywali,wspólnie dojrzewali i podejmowali trudne decyzje.
Głównym wątkiem jest związek Tex'a, syna wielkiego Cappo z włoskiej mafii i Monroe Abandanato ,mafijnej księżniczki. Po śmierci Vita Campisiego , głową rodziny powinien zostać syn,czyli Tex. Ale na to stanowisko przygotowywał się jego wuj, który za wszelką cenę, będzie chciał uzyskać ten tytuł. Ta rodziną zasłynęła z handlem młodymi kobiety, nierządem i innymi niezgodnymi z prawem przedsięwzięciami. Żeby zdobyć i uzyskać przychylność że stron pozostałych klanów, należy przeprowadzić skuteczną ale i niebezpieczną i pełną poświęcenia akcję.
Tex z Mo byli kiedyś drużyną, razem się wychowywali i dorastali. Wszystko się rozpadło, popsuło w imię miłości, którą nie każdy może zrozumieć. Jako członek mafijnej rodziny, pragnął krwi,wojny i zwycięstwa. Niechcianych i odrzucony przez najbliższych. Odsunął się od dziewczyny, którą poprzysiągł kochać do końca swych dni. Krzywdził i ranił, ale i tak podjął się wyzwania. Ciąża, dziecko które nie było jego, odpowiedzialność i realne niebezpieczeństwo. Z tym musiał się zmagać. Na dodatek wuj, który stawiał opór, po trupach do celu chciał zdobyć tytuł. Najważniejsze są więzy krwi,tak mówiono w ich środowisku. Nie ważne w kim się zakochasz, musisz tą miłość poświęcić dla rodziny.
Co zrobi Tex, jaką podejmie decyzję Phoenix, uznanych dotychczas za umarłego? Czy włoska mafia będzie silną organizacją?

Głównym wątkiem jest związek Tex'a, syna wielkiego Cappo z włoskiej mafii...

Książka poświęcona jest Mo i Texowi. We wcześniejszych częściach ta para była bardzo blisko i łączyła ich wielka miłość jednak z czasem gdy wszystkie sekrety zaczęły wychodzić na jaw ich związek nie przetrwał. Oboje nie mogli sobie z tym poradzić i cierpieli gdyż naprawdę się kochali. Próbując zapomnieć Tex sprowadzał dziewczyny na jedną noc by Mo go znienawidziła jednak każde jego spojrzenie w jej stronę powoli go zabijało. Porzucił dziewczynę gdyż należał do wrogiej i niebezpiecznej mafijnej rodziny która mogła się upomnieć o to co dla Texa było najcenniejsze. Jednak Mo aby ochronić miłość życia wplątuje się w ciąg kłamstw. Doprowadza do ich małżeństwa które okazuje się być fikcją. Z czasem zranione serce Texa powoli zaczyna składać się w kupę jednak po wyjściu na jaw kłamstw postanawia wybrać krew tzn poświęci ukochaną by ratować swoją prawdziwą rodzinę. Myślę że ta część jest najlepsza ze wszystkich. Pokazuje prawdziwą mafię. Polecam

Poprzedni tom mnie odrobinę nudził, więc sceptycznie podchodziłam do kolejnego. Duży błąd. Ta część jest najlepsza. Wcześniej nie mogłam wybrać swojego ulubieńca, ale bez żadnych wątpliwości, po tej książce zostaje nim Tex. W końcu coś się działo, było wielkie BUM. Miłość, poświęcenie, zdrada, niespodziewane zwroty akcji - to wszystko zawierała ta książka.

Moja ulubiona z "Eagle Elite". Tex jest moją ulubioną postacią a jego historia zapadnie mi się w pamięci najlepiej ze wszystkich. Zawsze myślałam, że kontynuacje serii zawsze wypadają gorzej na tle pierwszej książki, ale Rachel Van Dyken udowadnia, że nie!

2053

O jacie ale się działo w tej części, ale ile tajemnic się wyjaśniło, i tak jak przypuszczałam Phoenix zmartwychwstał i to nie z popiołów hehe. Moim zdaniem jest to najlepsza część tej serii. Głównymi bohaterami są Tex i Mo. Tex musi wybrać między swoimi braćmi krwi czyli Nixonem, Chasem lub wybrać Rodzinę, czyli krew z krwi i zostać Cappo di Cappo ale wtedy będzie musiał zostawić swoją jedyną miłość Mo i wszystko źle by się skończył gdyby nie pomysł Phoenixa, oj łatwo nie było im wszystkim, bo choć chłopaki kochają się jak bracia, to więzy krwi zawsze wygrają tak jak powiedział Nixon Tracy,że gdyby miał wybierać między nią a Familią to zawsze wybierze Familię, poświęci nawet ją dla Rodziny, tak to jest w Mafii "Bood in no aut". Muszę przyznać,że chłopaki spisali się na medal, nie wspominając o dziewczynach, które co tu mówić odegrały naprawdę bardzo ważną rolę, no cóż następna część jest o Phoenixe i Bee siostrze Texa:))

Książka trochę przypominała telenowelę. Bohaterowie sami sobie tworzą problemy i co drugą stronę twierdzą, że i tak zginą a jakoś żaden do tej pory nie umarł :P mało wiarygodności,ale mimo wszystko to najlepsze książki o mafii w tym nurcie.
Jak zawsze na plus chłopaki, ich przepychanki, ich więź i obicia mordy :D
czekam z niecierpliwością na Phoenixa

Jak zawsze na plus chłopaki, ich przepychanki, ich więź i obicia mordy :D
czekam z niecierpliwością na Phoenixa

Na półkach: , , , , , , ,

Czwarty tom i wreszcie historia Tex'a i Mo.
Po zapowiedziach i wydarzeniach z trzeciego ciekawość była podkręcona do maksimum.

To nie była historia tylko o miłości Mo i Tex'a oraz o przeszkodach, które stały na ich drodze.
To była cała sieć wydarzeń i intryg, które miały w efekcie na celu ocalenie jak największej liczby osób oraz doprowadzenie Tex'a do objęcia należytego mu stanowiska - Cappo.
I tak oto księżniczka mafii i syn nieżyjącego Cappo muszą dokonać wielu wyborów i obrać kierunki swojego życia, które bez wątpienia złamią ich serca. Serca, które są kompletny tylko, gdy są razem. Najgorsze jest to, że żaden scenariusz przyszłości nie kończy się dla nich dobrze.
Ale jak już wspomniałam - w tomie tym jest tyle osób i każda toczy własną intrygę, kto wie czy ktoś nie wpadnie na taką, która będzie światłem w ich czarnym tunelu.

'Elicite' jest dobra tak jak każda książka z tej serii. Wciąga w świat mafii, intryg, wyborów i trudnych miłości.
Historia Tex'a i Mo zawiera takie momenty, które dosłownie złamały mi serce. Było ciężko, łzawo i boleśnie. Pasja i uczucie tej dwójki naprawdę jest wyczuwalne na kilometr, a dwa tak mocne charaktery toczą wojnę nie tylko ze sobą nawzajem, ale także każde wewnątrz siebie. Chcą ratować siebie, ale to oznacza, że nie mogą być razem. To oznacza złamane serca. Rozerwane dusze. Nieszczęśliwe, puste życia w mroku.
Zdecydowane lekkości nadaje humor chłopaków. No naprawdę ich wieczne docinki słowne potrafią rozbawić jak mało co. Co jeden to lepszy - przy czym zdecydowanie przoduje Tex z Chasem.
Lubię, kiedy w takich seriach dostajemy wgląd w życia bohaterów z poprzednich tomów i to tutaj dostałam w fajnej i pokaźnej dawce.
Książka jak zwykle prowadzona jest z perspektywy kilku bohaterów, głównie Tex'a i Mo, ale także Sergio i !! DUŻY SPOJLER !! Phoenixa !! KONIEC SPOJLERA !! To czego dowiadujemy się w tym tomie napędza ciekawość i już wiem, że po kolejne tomy z pewnością sięgnę. Bo to może być miazga.

Stwierdzam jednak, że ta seria pomimo tego, że kreuje świat mafii, który jest mroczny, brutalny i brak w nim teoretycznie miejsca na miłość zalatuje dość mocno młodzieżówką. Jeszcze z 3 lata temu pewnie bym nawet nie zwróciła na to uwagi, ale teraz już to czuję.

Książka jak seria ciągle zdecydowanie warta uwagi!

Czwarty tom i wreszcie historia Tex'a i Mo.

Wszystkie części bardzo mi się podobały ale historia Texa i Mo po prostu mnie pochłonęła, nie potrafiłam przestać czytać. Przez cały czas zastanawiam się co się za chwilę wydarzy i dlaczego, tyle akcji i tyle tajemnic. Już dawno żadna książka ta mnie nie wciągnęła, na pewno przez długi czas jej nie zapomnę.

Mówią, że kolejne część serii bywają przeważnie coraz gorsze.
W przypadku serii Elite mam zgoła odmienne uczucie. Im dalej w las, tym jest ciekawiej ;)

Mówią, że kolejne część serii bywają przeważnie coraz gorsze.

Najlepsza część zaraz po 1. Świetni bohaterowie.

Najlepsza część zaraz po 1. Świetni bohaterowie.

• Mafia
  • Romans