Мастер ветров и закатов

Мастер ветров и закатов
Echo, sir Maks,
rosyjski
K8W

Самый популярный автор начала ХХI века Макс Фрай дарит своим поклонникам новую серию книг! Таким образом, фантастические повести о приключениях Сэра Макса, работника Тайного Сыска в городе Ехо «Лабиринты Ехо» и «Хроники Ехо», пополнилась очередным шедевром – «Сновидения Ехо». Сэр Макс, сидя в башне на крыше Мохнатого Дома, затягивает читателей в новый круговорот приключений и загадок, магии и...

Сэр Макс, сидя в башне на крыше Мохнатого Дома, затягивает читателей в новый круговорот приключений и загадок, магии и колдовства.

«Создав новую Вселенную, я немного заскучал», – отличная, по-моему, первая фраза, – пишет Фрай. – Попадись мне в свое время книга, которая так начинается, я бы вцепился в нее мертвой хваткой и прочитал от корки до корки – просто из любопытства». Читатель, если вы любите путешествовать по новым мирозданиям, то обязательно вцепитесь в это творение, и тогда вечная тайна мира – мира сновидений – откроется вам.

Итак, история начинается словами: «Утро началось с того, что на пороге спальни я споткнулся о собственный труп…».

źródło opisu: Wydawnictwo АСТ, 2014

źródło okładki: http://www.ast.ru/catalog/880516.php?sphrase_id=357013

Alexandra902 | 2017-04-22

Wydawało jej się, że nie ma nic gorszego niż samotność. Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie. Nie może spać ani skupić się w pracy, a jej związek z Danem powoli się rozpada. Dręczą ją ostatnie słowa przyjaciółki. Szukając wskazówki, znajduje stare pudełko należące do Charlie. Gdy je

K8W | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rosyjski
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Czytałam ją razem z audiobookiem, w świetnym wykonaniu, polecam obie wersje tym, którzy znają rosyjski na poziomie średnio zaawansowanym. Historia ciekawa, oryginalna, pobudzająca wyobraźnię, kreująca odmienny świat i zabawna. To dalsza część wcześniejszych przygód sir Maksa, ale ja, przynajmniej, nie miałam problemów ze zrozumieniem realiów.
Książka opowiada o powracającym po długiej nieobecności w Echo sir Maksie, potężnym czarodzieju, który jednak nie radzi sobie z prostymi czarami. Wraca, by zająć się poważnym zadaniem - wybudzaniem chronicznych śpiochów, którzy w swoich snach odwiedzają jego miasto. Jednak nikt nie wie, jak się do tego zabrać....

Usti | 2016-07-23
Kasaewa | 2014-12-30