Okładka książki Intruz

Wydawnictwo Dolnośląskie
wróg, rebelia, uczucia
typ
papier
7.57 (8287 ocen i 1242 opinie)

Opis książki

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

Opinie czytelników
kasiaaa97 | 2013-12-29
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Świat zostaje przejęty przez tajemnicze istoty z innej planety. Miliony istnień ludzkich przegrało z Duszami, poddało się. Nie widzieli już żadnych szans na przetrwanie, więc się po prostu wyłączyli. Ale są również tacy, którzy walczą. Ale czy jest ich wielu? Melanie boi się, że w promieniu kilometrów nie ma nikogo, kto mógłby pomóc jej i Jamiemu. Ale czy faktycznie jej obawy okażą się prawdopodobne?

"Intruz" to książka po którą z początku nie miałam ochoty sięgać. Jeszcze zanim wyszedł film, koleżanka powiedziała mi, że nie mogła jej strawić i odstawiła na bok w połowie tylko przeczytaną. Ale po jakimś czasie zobaczyłam zwiastun filmu i z czystej ciekawości go obejrzałam. Po oglądnięciu go, czekałam z niecierpliwością na więcej, aż w końcu wszedł do kin a potem i na różne strony typu kinomaniak. I z tego, co powiem na temat filmu to to, że zdążyłam go chyba oglądnąć z trzy razy w ciągu jednego tygodnia. Kocham ten film i wiedziałam, że muszę zdobyć książkę. Tak się złożyło...

Eris | 2013-12-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznijmy od tego, że długo się przymierzałam do przeczytania tej książki. Wyobrażałam to sobie następująco: narracja będzie prowadzona z dwóch perspektyw: Melanie i Wagabundy lub tylko Melanie. Zaskoczyło mnie, że to nie książka o rebeliancie, tylko o duszy.

Ogólnie Meyer przeszła samą siebie.

Fabuła na początku była fajna, potem nie wiem, ale tak trochę - jak dla mnie - się pogorszyło, co nie zmienia fakyu, że ksiażka jest świetna. Na pewno warta przeczytania, chociażby po to, by zmienić swoje nastawienie do autorki, po tym, co sprzedała nam w "Zmierzchu" . Jak dla mnie sam "Zmierzch" nie był zły, ale to dlatego, że czasem lubię takie kicze xD

Oczywiście zaraz po przeczytaniu obejrzałam ekranizację i była fajna. Wrażenie lepsze niż po obejrzeniu "Igrzysk Śmierci" Chociaż były trochę płytkie dialogi..

Najbardziej oczywiście polubiłam Iana. Był dobry i opiekuńczy *.* Z kolei Jared to katastrofa. Przez cały czas ją bił i poniewierał. Miałam go dosyć. Nienawidziłam go .

Wagabunda b...

Kathy | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Było ciężko, przyznaję. Przebrnąwszy ledwo przez pierwsze 100 stron nie oczekiwałam, że dalej będzie lepiej, ale niesamowicie mnie wciągnęło. Jestem pod wrażeniem autorki, że udało jej się stworzyć taką rzeczywistość- pomysł na historię to po prostu rewelacja. Te całe dusze, przejmowanie planet, wymyślne stwory- mimo tego wszystkiego jest to realna opowieść o pięknej przyjaźni i miłości. I to nie taka płytka historyjka, której dziś jest pełno, zapewniam. Stworzeni bohaterowie czynią książkę bardziej interesującą, a ich wypowiedzi bawią i wzruszają w odpowiednim czasie. Tu kolejny ukłon w stronę autorki- dialogi podobały mi się baaardzo! Chociaż na jej miejscu opisy obcych planet, ich mieszkańców, a nawet budowy samych dusz nieco bym uprościła, bo jak dla mnie były jakieś zbyt skomplikowane i mimo że czytałam je po kilka razy, to nie mogłam ogarnąć. Po kilku próbach przestałam się starać. Przyznaję też, że dawno płakałam w czasie czytania książki. W tym przypadku doszło chyba do histeri...

Krzysiek | 2013-10-18

nie pomyślałbym nigdy, że ktoś kto pisze ckliwe i nudne romansidła dla wampirów jest w stanie napisać tak świetną książkę, dopóki jej nie przeczytałem...
są takie książki, o których bardzo chętnie byśmy zapomnieli, ale to tylko po to, by móc ją przeczytać po raz kolejny... przeczytałem tę książkę na długo przed tym, zanim w ogóle pomyśleli nad ekranizacją...po cichu liczyłem, żeby zostawili tą książkę w spokoju, bo film nigdy nie odda jej magii...jednak zdawałem sobie sprawę z tego, że ona jest zbyt dobra, by nie przenieść jej na duży ekran i wiedziałem, że prędzej czy później to nastąpi...nie wypowiem się na temat filmu, bo jeszcze go nie obejrzałem...gdy to zrobię dopiszę, co o nim myślę..
ale jeśli chodzi o książkę, to pisana jest w tak fantastyczny sposób, że nie sposób się od niej oderwać, gdy z półki po nią sięgniemy...przeczucie mnie nie opuściło, gdy czytałem opis tej książki w bibliotece...wielkie nadzieje związane z tą książką okazały trafione i to z naddatkiem...takiej powie...

Szabora | 2010-09-14
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2009 rok

Nawet nawet. A na pewno o niebo lepsza od "Twilight". Meyer zamiast pisać powiastki dla piszczących nastolatek, mogłaby się wziąć za science fiction podobne "Intruzowi".
Książka lekka i przyjemna, akurat na sobotnie popołudnie. Meyer poruszyła tutaj ważną kwestię. Miłość należy do ciała, czy duszy? Na ile w ciele musi być duszy, lub w duszy ciała aby miłość można nazwać prawdziwą. Rzeczywiście jest to bardzo zastanawiające i może nawet trochę filozoficzne, tak odmienne od głupiej i pospolitej miłości wampira z człowieka, jaką karmią nas autorzy niewiele wiedzący na czym tak naprawdę polega sztuka pisania.
Więc Meyer zanoszę do ciebie gorące modły. Powróć do "Intruza". "Zmierzch" odłóż na bok, choć wiem, że na nim więcej zarobisz. Pokaż mi, iż wiesz co to znaczy być pisarzem!

Scarlett | 2011-10-01
Przeczytana: 01 października 2011

"Książka powinna w duszy czytelnika wywoływac obrażenia". U mnie zdecydowanie wywołała. Czytałam już całą sagę Zmierzch i zdziwiłam się, gdy kolejna książka Stephenie Meyer okazała się świetna. Po pierwsze jest inna, nie czytałam jeszcze żadnej książki, której tematyka byłaby podobna. Istota z odległej krainy i ludzka dziewczyna, do tego miłośc, nienawiśc i walka o przetrwanie. Czytałam ją z zapartym tchem,a kiedy nie czytałam, to o niej myślałam. Nie mogłam sie doczekac powrotu ze szkoły do domu - od razu łapałam ją do ręki i czytłam do późna. Mam tylko jedno ale: ZBYT SZYBKO SIĘ KONCZY :) Gorąco, gorąco polecam, nawet tym, którzy nie przepadają za Stephenie Meyer i wydarzeniami sciece-fiction.

lejdi15 | 2013-12-26

Świetna powieść Stephenie Meyer! Po wszechobecnym "Zmierzchu", potrzebowaliśmy czegoś innego wychodzącego spod ręki Pani Meyer. "Intruz" jest strzałem w dziesiątkę! Książka przedstawia dzieje świata opanowanego przez Dusze, które zasiedlają ciała ludzi. Ludzie broniący się przed pasożytami ukrywają się przed najeźdźcami. Wkrótce jednak Melanie nawiązuje wspólny język z lokatorką jej ciała- Wagabundą. Porywająca akcja, słodki wątek miłosny i to napięcie... Doskonałe połączenie!

marysmusial | 2013-06-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Najpierw obejrzałam film w kinie. Oczarował mnie.. Mimo, że przeczytałam wiele negatywnych opinii na temat ekranizacji.I jak to zazwyczaj u mnie bywa popędziłam do księgarni po książkę:) Byłam przekonana że skoro film mi się spodobał to książka mnie zachwyci:) I nie pomyliłam się. Nie mogłam się oderwać. Piękna historia.. przede wszystkim ORYGINALNA ! :)
Zdecydowanie polecam fanom "Zmierzchu" i nie tylko :))

Paulina | 2014-07-17
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka jest niesamowitą historią pewnej dziewczyny, która stara się odnaleźć w świecie i poznaje smak prawdziwej przyjaźni, miłości, lojalności...
Idealna na wakacyjne wieczory. Przeczytałam jednym tchem, nawet nie wiedziałam, kiedy nagle wschodziło słońce i przeczytałam ostatnią stronę.

Kuuuba | 2014-05-06

Aż trudno jest mi uwierzyć, że coś takiego fajnego i ciekawego stworzyła osoba, która napisała taki gniot jak "Zmierzch". No cóż, oby tak dalej ;)

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku