Okładka książki Intruz

Wydawnictwo Dolnośląskie
wróg, rebelia, uczucia
typ
papier
7.57 (8146 ocen i 1224 opinie)

Opis książki

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Nie należę do niepoprawnych fanek pani Meyer. Powiem szczerze: "Zmierzch" jest wg mnie najbardziej przereklamowaną i niegodną uwagi książką ostatniej dekady. Sięgnęłam po "Intruza" z ogromną rezerwą, jak arachnofob sięga po zdechłego pająka.... I całkowicie mnie zaskoczyła! Wizja najeźdźców kreowanych przez Meyer wciąga bez reszty. Lektura pozwala też na refleksje nad naturą człowieka a do tego trzyma w napięciu cały czas i sprawia, że z niecierpliwością przerzucamy strony.

lejdi15 | 2013-12-26

Świetna powieść Stephenie Meyer! Po wszechobecnym "Zmierzchu", potrzebowaliśmy czegoś innego wychodzącego spod ręki Pani Meyer. "Intruz" jest strzałem w dziesiątkę! Książka przedstawia dzieje świata opanowanego przez Dusze, które zasiedlają ciała ludzi. Ludzie broniący się przed pasożytami ukrywają się przed najeźdźcami. Wkrótce jednak Melanie nawiązuje wspólny język z lokatorką jej ciała- Wagabundą. Porywająca akcja, słodki wątek miłosny i to napięcie... Doskonałe połączenie!

Monika | 2011-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

W ostatnich dniach wypożyczyłam z biblioteki książkę Stephenie Meyer "Intruz". Szczerze powiedziawszy nie przepadałam za jej dziełami, dopóki przez nudę nie przeczytałam "Zmierzchu". Zakochałam się w niej od razu. Ona ma taki inny styl pisania i można powiedzieć, że większą wyobraźnię niż inni pisarze z którymi dotychczas się spotkałam.

„Nigdy nie wiesz, ile czasu ci zostało.”

Problematyką w tym utworze jest postawa ludzi w obliczu zagrożenia. Są świadomi, że ludzkość zbliża się ku upadkowi przez nieznajome dusze. Potrafią zebrać się w grupę i chronić nawet jednej maleńkiej osoby. Stephenie pokazuje nam również, że ludzie częściej kierują się nienawiścią, złością, ale również i miłością. Czytając tą książkę zastanawiałam się czy naprawdę jesteśmy tacy okrutni? Czy to tylko wyolbrzymienie autorki.

Powieść jest raczej bardziej fantastyką. Opowiada o nierealnych istotach (duszach), które przejmują ludzie ciała i wiodą normalne życie na Ziemi. Te dusze są raczej opanowane, żyją w zgodzi...

Szalkira | 2013-12-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznijmy od tego, że długo się przymierzałam do przeczytania tej książki. Wyobrażałam to sobie następująco: narracja będzie prowadzona z dwóch perspektyw: Melanie i Wagabundy lub tylko Melanie. Zaskoczyło mnie, że to nie książka o rebeliancie, tylko o duszy.

Ogólnie Meyer przeszła samą siebie.

Fabuła na początku była fajna, potem nie wiem, ale tak trochę - jak dla mnie - się pogorszyło, co nie zmienia fakyu, że ksiażka jest świetna. Na pewno warta przeczytania, chociażby po to, by zmienić swoje nastawienie do autorki, po tym, co sprzedała nam w "Zmierzchu" . Jak dla mnie sam "Zmierzch" nie był zły, ale to dlatego, że czasem lubię takie kicze xD

Oczywiście zaraz po przeczytaniu obejrzałam ekranizację i była fajna. Wrażenie lepsze niż po obejrzeniu "Igrzysk Śmierci" Chociaż były trochę płytkie dialogi..

Najbardziej oczywiście polubiłam Iana. Był dobry i opiekuńczy *.* Z kolei Jared to katastrofa. Przez cały czas ją bił i poniewierał. Miałam go dosyć. Nienawidziłam go .

Wagabunda b...

medziks1 | 2012-04-13

Jedna z najciekawszych książek jakie czytałam.
Zakochałam się w niej, może nie od pierwszego wejrzenia, ale jednak. Początek wydawał mi się nudny, ale ze względu na autorkę, brnęłam dalej. Nie żałuję.
Były momenty zabawne, nie zabrakło wzruszających scen. Czasem zdarzyło mi się płakać.
Niebanalna fabuła, genialny pomysł.
Nie przepadam za sf, więc miałam pewne uprzedzenia do tego tytułu. Jednak Meyer tak zgrabnie wplotła dusze z kosmosu do prawdziwego świata, że było to co najmniej interesujące.
Ziemię zamieszkują istoty, dzięki którym nie ma wojen, tylko miłość i dobro.
Wydawać by się mogło, czyż nie jest idealnie?
Wszystko ma swoją cenę, ciała ludzi przejmują dusze. Tylko nielicznym udaje się zachować swój umysł.
Jedną z tych osób była Melanie.
Obawiałam się, że kiedy już dotrze do swojego ukochane, będą żyć długo i szczęśliwie. Jakże wielkie było moje zdziwienie!
Miłe zaskoczenie!
Polecam każdemu, nawet osobom nie przepadającym za tym gatunkiem, a może szczególnie im, by zobaczy...

Juliette | 2014-06-21
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Samotność od zawsze była problemem tego świata. Była powodem samobójstw, złego samopoczucia, inności. Wagabunda, która zawładnęła ciałem Melanie, czuje się obco w świecie, do którego powinna była się przystosować. Ciało, w którym aktualnie się znajduje odmawia posłuszeństwa - odzywa się jego pierwotna mieszkanka, która nie zamierza go opuścić. Po licznych kłótniach ze swoim własnym umysłem Wagabunda wyrusza by odszukać rodzinę Melanie oraz innych rebeliantów. Ludzie niestety są nieufni i przygody Wandy zaczną się dopiero wśród nich...

Książka mnie zachwyciła. Zaczyna się powoli, trzeba poczekać na lepszą akcję. Bardzo mi się podoba, jest jedną z moich ulubionych powieści. Opowiada o inności, wyjątkowości,obcości,prawdziwej miłości, do duszy a nie ciała. Polecam wszystkim! Książka zmieniła bardzo moje podejście do życia.

Zuziuchna | 2010-11-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: listopad 2008

Muzę przyznać, że sięgnełam po tę ksiązkę z powodu mojego zachwytu serią Zmierzch, przyznaję się bez bicia ,ze to był głowny powod ,dla którego zakupiłam 'Intruza'.
Spodziewałam się, że na kazdym kroku będę porównywać książkę ze 'Zmierzchem' ,jednak 'Intruz' jest kompletnie inny. Początek ciągnął mi się jak flaki z olejem ,az doszło do momentu kiedy już nie widziałam otaczającego mnie świata. Zaczarowana czytałam nie mogąc się doczekać co wydarzy się dalej. Intruz oprocz wątku miłosnego czy s.fic poruza wiele kwesti moralnych, i pokazuje ,ze swiat nie jest czarno-bialy.
Cudowna lektura!

marysmusial | 2013-06-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Najpierw obejrzałam film w kinie. Oczarował mnie.. Mimo, że przeczytałam wiele negatywnych opinii na temat ekranizacji.I jak to zazwyczaj u mnie bywa popędziłam do księgarni po książkę:) Byłam przekonana że skoro film mi się spodobał to książka mnie zachwyci:) I nie pomyliłam się. Nie mogłam się oderwać. Piękna historia.. przede wszystkim ORYGINALNA ! :)
Zdecydowanie polecam fanom "Zmierzchu" i nie tylko :))

klarita | 2013-01-24
Przeczytana: 02 lutego 2011

To najlepsza książka Stephanie Meyer!!!!!
Jest cudowna zupełnie inna niż saga Zmierzch.
Naprawdę świetny pomysł na fabułę, i ogólnie jest cudowna !!
No i te Ian.......... ;p

Pastelraven | 2013-12-29
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Ludzie zawsze byli i będą wrogo nastawieni do tego, co nieznane. Gdyby pewnego dnia o piątej rano do rezydencji pana Kowalskiego zapukał Marsjanin, raczej nie zostałby zaproszony na śniadanie i wspólną pogawędkę o pogodzie. Niechęć naszej rasy wobec kosmitów może wynikać z tego, że w większości historii najeźdźcy z kosmosu są przedstawiani w negatywnym świetle. Dlaczego? Bo nic o nich nie wiemy. Nie znamy odpowiedzi na pytanie czy istnieją, czy nie, ale mimo to od razu zakładamy, że są gorszymi potworami od nas. Czy aby słusznie?

Załóżmy, że zielone wielkookie stwory nie będą zielonymi wielkookimi stworami i nie przybędą na naszą planetę w celu zmiecenia jej z kosmosu, lecz w poszukiwaniu miejsca na spokojne życie. Przykładem takich istot są dusze, które podróżują sobie od planety do planety, szukając żywicieli. Następnie przejmują kontrolę nad ich ciałami i egzystują sobie we względnym pokoju, natomiast wcześniejsi mieszkańcy ciała nie mają już nic do powiedzenia. Proces ten przebie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto