Okładka książki Intruz

Wydawnictwo Dolnośląskie
wróg, rebelia, uczucia
typ
papier
7,56 (8452 ocen i 1260 opinii)

Opis książki

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Eris | 2013-12-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznijmy od tego, że długo się przymierzałam do przeczytania tej książki. Wyobrażałam to sobie następująco: narracja będzie prowadzona z dwóch perspektyw: Melanie i Wagabundy lub tylko Melanie. Zaskoczyło mnie, że to nie książka o rebeliancie, tylko o duszy.

Ogólnie Meyer przeszła samą siebie.

Fabuła na początku była fajna, potem nie wiem, ale tak trochę - jak dla mnie - się pogorszyło, co nie zmienia fakyu, że ksiażka jest świetna. Na pewno warta przeczytania, chociażby po to, by zmienić swoje nastawienie do autorki, po tym, co sprzedała nam w "Zmierzchu" . Jak dla mnie sam "Zmierzch" nie był zły, ale to dlatego, że czasem lubię takie kicze xD

Oczywiście zaraz po przeczytaniu obejrzałam ekranizację i była fajna. Wrażenie lepsze niż po obejrzeniu "Igrzysk Śmierci" Chociaż były trochę płytkie dialogi..

Najbardziej oczywiście polubiłam Iana. Był dobry i opiekuńczy *.* Z kolei Jared to katastrofa. Przez cały czas ją bił i poniewierał. Miałam go dosyć. Nienawidziłam go .

Wagabunda b...

Kathy | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Było ciężko, przyznaję. Przebrnąwszy ledwo przez pierwsze 100 stron nie oczekiwałam, że dalej będzie lepiej, ale niesamowicie mnie wciągnęło. Jestem pod wrażeniem autorki, że udało jej się stworzyć taką rzeczywistość- pomysł na historię to po prostu rewelacja. Te całe dusze, przejmowanie planet, wymyślne stwory- mimo tego wszystkiego jest to realna opowieść o pięknej przyjaźni i miłości. I to nie taka płytka historyjka, której dziś jest pełno, zapewniam. Stworzeni bohaterowie czynią książkę bardziej interesującą, a ich wypowiedzi bawią i wzruszają w odpowiednim czasie. Tu kolejny ukłon w stronę autorki- dialogi podobały mi się baaardzo! Chociaż na jej miejscu opisy obcych planet, ich mieszkańców, a nawet budowy samych dusz nieco bym uprościła, bo jak dla mnie były jakieś zbyt skomplikowane i mimo że czytałam je po kilka razy, to nie mogłam ogarnąć. Po kilku próbach przestałam się starać. Przyznaję też, że dawno płakałam w czasie czytania książki. W tym przypadku doszło chyba do histeri...

medziks1 | 2012-04-13

Jedna z najciekawszych książek jakie czytałam.
Zakochałam się w niej, może nie od pierwszego wejrzenia, ale jednak. Początek wydawał mi się nudny, ale ze względu na autorkę, brnęłam dalej. Nie żałuję.
Były momenty zabawne, nie zabrakło wzruszających scen. Czasem zdarzyło mi się płakać.
Niebanalna fabuła, genialny pomysł.
Nie przepadam za sf, więc miałam pewne uprzedzenia do tego tytułu. Jednak Meyer tak zgrabnie wplotła dusze z kosmosu do prawdziwego świata, że było to co najmniej interesujące.
Ziemię zamieszkują istoty, dzięki którym nie ma wojen, tylko miłość i dobro.
Wydawać by się mogło, czyż nie jest idealnie?
Wszystko ma swoją cenę, ciała ludzi przejmują dusze. Tylko nielicznym udaje się zachować swój umysł.
Jedną z tych osób była Melanie.
Obawiałam się, że kiedy już dotrze do swojego ukochane, będą żyć długo i szczęśliwie. Jakże wielkie było moje zdziwienie!
Miłe zaskoczenie!
Polecam każdemu, nawet osobom nie przepadającym za tym gatunkiem, a może szczególnie im, by zobaczy...

Scarlett | 2011-10-01
Przeczytana: 01 października 2011

"Książka powinna w duszy czytelnika wywoływac obrażenia". U mnie zdecydowanie wywołała. Czytałam już całą sagę Zmierzch i zdziwiłam się, gdy kolejna książka Stephenie Meyer okazała się świetna. Po pierwsze jest inna, nie czytałam jeszcze żadnej książki, której tematyka byłaby podobna. Istota z odległej krainy i ludzka dziewczyna, do tego miłośc, nienawiśc i walka o przetrwanie. Czytałam ją z zapartym tchem,a kiedy nie czytałam, to o niej myślałam. Nie mogłam sie doczekac powrotu ze szkoły do domu - od razu łapałam ją do ręki i czytłam do późna. Mam tylko jedno ale: ZBYT SZYBKO SIĘ KONCZY :) Gorąco, gorąco polecam, nawet tym, którzy nie przepadają za Stephenie Meyer i wydarzeniami sciece-fiction.

irbis18 | 2011-11-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 listopada 2011

WOW!!! - tak pomyślałam po przeczytaniu kilku pierwszych stron.
Autorka wolno się rozpędza,ale to mi nie przeszkadza.
Ponadto lubi geometrię:trójkąty,teraz prostokąty.Nie mogę się doczekać kółek :p
Pokazuje dobre strony człowieka i dobrych ludzi.to bardzo budujące i miłe.Są też ci źli,ale dobrych jest więcej.
Książka bardzo zyskuje dzięki postaci Jeba.
Jeb jest super!!!
Ja zawsze płaczę nad książkami tej autorki i to jest super.

marysmusial | 2013-06-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Najpierw obejrzałam film w kinie. Oczarował mnie.. Mimo, że przeczytałam wiele negatywnych opinii na temat ekranizacji.I jak to zazwyczaj u mnie bywa popędziłam do księgarni po książkę:) Byłam przekonana że skoro film mi się spodobał to książka mnie zachwyci:) I nie pomyliłam się. Nie mogłam się oderwać. Piękna historia.. przede wszystkim ORYGINALNA ! :)
Zdecydowanie polecam fanom "Zmierzchu" i nie tylko :))

Paulina | 2014-07-17
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka jest niesamowitą historią pewnej dziewczyny, która stara się odnaleźć w świecie i poznaje smak prawdziwej przyjaźni, miłości, lojalności...
Idealna na wakacyjne wieczory. Przeczytałam jednym tchem, nawet nie wiedziałam, kiedy nagle wschodziło słońce i przeczytałam ostatnią stronę.

Puella | 2011-07-04
Przeczytana: 06 listopada 2009

Mayer mnie zaskoczyła, po sadze "Zmierzch" nie spodziewałam się czegoś w tym stylu, a zwłaszcza czegoś co aż tak przypadnie mi do gustu. Miłe zaskoczenie.

Cassiel | 2011-03-13

Ciekawa. Przyjemnie mi się ją czytało.

Rozante | 2013-03-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Fantasy