7,56 (8850 ocen i 1287 opinii)
tłumaczenie
Łukasz Witczak
The Host
wróg, rebelia, uczucia

Inne wydania

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/beletrystyk...»

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Wyspa
  • Tajemnica domu Helclów
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Powrót do Daringham Hall
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Pół świata

8,22 (9 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

8,73 (15 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ziraelka | 2012-12-04
Przeczytana: 10 lipca 2012

Kompletne zaskoczenie! Oczywiście pozytywne...
Jak bardzo rozczarował mnie "Zmierzch", tak zachwycił "Intruz". Aż nie do wiary, że obie książki pisała ta sama osoba.
"Intruz" to wspaniała książka, która należy do konwencji science-fiction, ale na pierwszy plan wysuwają się w niej problemy obyczajowe. Autorka świetnie opisuje trudne relacje między bohaterami. Jest w tu wszystko, co kocham: porywająca przygoda, piękna niełatwa miłość, szczypta fantastyki, ciekawa sceneria, fascynujący bohaterowie.
Polecam zwłaszcza tym, którzy rozczarowani serią wampiryczną boją się sięgnąć po inne książki pani Meyer.
Odwagi! Ta książka Was nie zawiedzie!

bewelka86 | 2013-09-02
Przeczytana: 01 września 2013

Większość osób zapytanych o to, co sądzą o "Intruzie" autorstwa Stephenie Meyer od razu porównuje tę książkę do sagi "Zmierzch" i za każdym razem "Intruz", można by rzec, wygrywa.
Po skończonej lekturze (i mając mgliste wspomnienia o "Zmierzchu") mogę się przyłączyć do tych opinii.

Tak, "Intruz" jest zdecydowanie lepszy od poprzednich książek Meyer, ale jest też zupełnie inny. Mamy tu bowiem świat w przyszłości, kiedy to Ziemią zawładnęły dusze przybyłe z innych planet. Dusze te żyją w ciele człowieka (zwanego tu żywicielem) i funkcjonują tak jak ludzie. No, prawie jak ludzie, bo dusze nie znają negatywnych uczuć, nie lubią przemocy (choć na ludzi polują) i generalnie są bardzo łatwowierne, bo nie wierzą, że ktoś może kłamać.
Główna bohaterka, Wagabunda, jest duszą, która zamieszkała w ciele Melanie, jednak poprzednia "właścicielka" ciała nie pozwoliła intruzowi całkowicie sobą zawładnąć i próbuje przejąć kontrolę nad swoim własnym ciałem.
Pomysł, muszę przyznać, ciekawy....

Kathy | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Było ciężko, przyznaję. Przebrnąwszy ledwo przez pierwsze 100 stron nie oczekiwałam, że dalej będzie lepiej, ale niesamowicie mnie wciągnęło. Jestem pod wrażeniem autorki, że udało jej się stworzyć taką rzeczywistość- pomysł na historię to po prostu rewelacja. Te całe dusze, przejmowanie planet, wymyślne stwory- mimo tego wszystkiego jest to realna opowieść o pięknej przyjaźni i miłości. I to nie taka płytka historyjka, której dziś jest pełno, zapewniam. Stworzeni bohaterowie czynią książkę bardziej interesującą, a ich wypowiedzi bawią i wzruszają w odpowiednim czasie. Tu kolejny ukłon w stronę autorki- dialogi podobały mi się baaardzo! Chociaż na jej miejscu opisy obcych planet, ich mieszkańców, a nawet budowy samych dusz nieco bym uprościła, bo jak dla mnie były jakieś zbyt skomplikowane i mimo że czytałam je po kilka razy, to nie mogłam ogarnąć. Po kilku próbach przestałam się starać. Przyznaję też, że dawno płakałam w czasie czytania książki. W tym przypadku doszło chyba do...

Puella | 2011-07-04
Przeczytana: 06 listopada 2009

Mayer mnie zaskoczyła, po sadze "Zmierzch" nie spodziewałam się czegoś w tym stylu, a zwłaszcza czegoś co aż tak przypadnie mi do gustu. Miłe zaskoczenie.
To co najbardziej mnie uderzyło w książce to przedstawienie miłości. W żadnej innej opowieści nie wygląda to w ten sposób. Po przeczytaniu pozostaje dziwne uczucie, którego nie tak łatwo się pozbyć.
Autorka dotyka tutaj delikatnego problemu: kochamy człowieka czy jego duszę?
Jak dla mnie wybrała idealny sposób aby to zaprezentować.
Dwie osoby w jednym ciele oraz dwóch mężczyzn kochających je dwie jednocześnie. Interesujące.

lejdi15 | 2013-12-26

Świetna powieść Stephenie Meyer! Po wszechobecnym "Zmierzchu", potrzebowaliśmy czegoś innego wychodzącego spod ręki Pani Meyer. "Intruz" jest strzałem w dziesiątkę! Książka przedstawia dzieje świata opanowanego przez Dusze, które zasiedlają ciała ludzi. Ludzie broniący się przed pasożytami ukrywają się przed najeźdźcami. Wkrótce jednak Melanie nawiązuje wspólny język z lokatorką jej ciała- Wagabundą. Porywająca akcja, słodki wątek miłosny i to napięcie... Doskonałe połączenie!

marysmusial | 2013-06-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Najpierw obejrzałam film w kinie. Oczarował mnie.. Mimo, że przeczytałam wiele negatywnych opinii na temat ekranizacji.I jak to zazwyczaj u mnie bywa popędziłam do księgarni po książkę:) Byłam przekonana że skoro film mi się spodobał to książka mnie zachwyci:) I nie pomyliłam się. Nie mogłam się oderwać. Piękna historia.. przede wszystkim ORYGINALNA ! :)
Zdecydowanie polecam fanom "Zmierzchu" i nie tylko :))

Dorota | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Świetna książka, przed czytaniem wiedziałam, że będzie na pewno fajna, ale nie sądziłam, że aż tak, jest po prostu rewelacyjna, ostatnie rozdziały czytałam cały czas płacząc, ucieszyło mnie szczęśliwe zakończenie. Jest to opowieść o miłości, poświęceniu, przyjaźni, a także o bólu, rozpaczy, które trzeba przetrwać dla szczęścia ukochanych osób. Naprawdę godna polecenia, nie tylko dla fanów Stephenie Meyer.

książek: 2060
Ivka | 2013-03-21
Przeczytana: 15 marca 2013

Któż z nas nie zna pani Stephenie Meyer. Chyba już cały świat słyszał o sadze "Zmierzch". Stała się ona błyskawicznie bestselerem. Jednak oprócz ochów i achów "Zmierzch" budził także zgoła odmienne opinie. Szczerze mówiąc, ja też zaliczam się do tej drugiej grupy. To znaczy teraz, bo kiedy czytając kilka ładnych lat temu sagę też byłam zachwycona. Teraz pewnie euforia zamieniłaby się w rozczarowanie. Zauważyłam, że mam ciut większe oczekiwania w stosunku książek, niż kilka lat wstecz. Dojrzałam ;). To samo tyczy się "Intruza". Też miałam okazję wcześniej przeczytać tę powieść. Postanowiłam ponownie po nią sięgnąć. Tak, wiem, niedługo premiera ekranizacji, ale wypożyczając "Intruza" wcale o tym nie myślałam. Moja ocena tej książki także różni się od tej, jaką dałam kilka lat temu. Ale o tym za chwilę.

Ziemia została opanowana przez istoty z kosmosu. Srebrne dusze przejmują kontrolę nad człowiekiem, czyniąc go swoim żywicielem. Jedna z najsławniejszych dusz, Wagabunda,...

medziks1 | 2012-04-13

Jedna z najciekawszych książek jakie czytałam.
Zakochałam się w niej, może nie od pierwszego wejrzenia, ale jednak. Początek wydawał mi się nudny, ale ze względu na autorkę, brnęłam dalej. Nie żałuję.
Były momenty zabawne, nie zabrakło wzruszających scen. Czasem zdarzyło mi się płakać.
Niebanalna fabuła, genialny pomysł.
Nie przepadam za sf, więc miałam pewne uprzedzenia do tego tytułu. Jednak Meyer tak zgrabnie wplotła dusze z kosmosu do prawdziwego świata, że było to co najmniej interesujące.
Ziemię zamieszkują istoty, dzięki którym nie ma wojen, tylko miłość i dobro.
Wydawać by się mogło, czyż nie jest idealnie?
Wszystko ma swoją cenę, ciała ludzi przejmują dusze. Tylko nielicznym udaje się zachować swój umysł.
Jedną z tych osób była Melanie.
Obawiałam się, że kiedy już dotrze do swojego ukochane, będą żyć długo i szczęśliwie. Jakże wielkie było moje zdziwienie!
Miłe zaskoczenie!
Polecam każdemu, nawet osobom nie przepadającym za tym gatunkiem, a może szczególnie im, by...

ihatedaria | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Kolejna ulubiona książka. Naprawdę po prostu boska.
Świetni bohaterowie, dobrze wykreowany świat. Książka podoba mi się bardzo ze względu na tzw. ja to tak nazywam wątku pokochania kogoś bez patrzenia na wygląd - nie wiem jak to krócej ująć, (np. występuje jeszcze w "Pięknej i Bestii"), ale nie będę pisała kto, kogo, bo to by był spoiler.
Nie wiem co mogę więcej napisać. Brakuje mi słów, aby opisać jak bardzo mi się spodobała. GENIALNA !!! Polecam każdemu, dosłownie KAŻDEMU.

Na półkach