7,56 (8766 ocen i 1279 opinii)
tłumaczenie
Łukasz Witczak
The Host
wróg, rebelia, uczucia

Inne wydania

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

Wakacje
Nina Majewska-Brown

8 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Dorota | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Świetna książka, przed czytaniem wiedziałam, że będzie na pewno fajna, ale nie sądziłam, że aż tak, jest po prostu rewelacyjna, ostatnie rozdziały czytałam cały czas płacząc, ucieszyło mnie szczęśliwe zakończenie. Jest to opowieść o miłości, poświęceniu, przyjaźni, a także o bólu, rozpaczy, które trzeba przetrwać dla szczęścia ukochanych osób. Naprawdę godna polecenia, nie tylko dla fanów Stephenie Meyer.

książek: 2011
Ivka | 2013-03-21
Przeczytana: 15 marca 2013

Któż z nas nie zna pani Stephenie Meyer. Chyba już cały świat słyszał o sadze "Zmierzch". Stała się ona błyskawicznie bestselerem. Jednak oprócz ochów i achów "Zmierzch" budził także zgoła odmienne opinie. Szczerze mówiąc, ja też zaliczam się do tej drugiej grupy. To znaczy teraz, bo kiedy czytając kilka ładnych lat temu sagę też byłam zachwycona. Teraz pewnie euforia zamieniłaby się w rozczarowanie. Zauważyłam, że mam ciut większe oczekiwania w stosunku książek, niż kilka lat wstecz. Dojrzałam ;). To samo tyczy się "Intruza". Też miałam okazję wcześniej przeczytać tę powieść. Postanowiłam ponownie po nią sięgnąć. Tak, wiem, niedługo premiera ekranizacji, ale wypożyczając "Intruza" wcale o tym nie myślałam. Moja ocena tej książki także różni się od tej, jaką dałam kilka lat temu. Ale o tym za chwilę.

Ziemia została opanowana przez istoty z kosmosu. Srebrne dusze przejmują kontrolę nad człowiekiem, czyniąc go swoim żywicielem. Jedna z najsławniejszych dusz, Wagabunda,...

medziks1 | 2012-04-13

Jedna z najciekawszych książek jakie czytałam.
Zakochałam się w niej, może nie od pierwszego wejrzenia, ale jednak. Początek wydawał mi się nudny, ale ze względu na autorkę, brnęłam dalej. Nie żałuję.
Były momenty zabawne, nie zabrakło wzruszających scen. Czasem zdarzyło mi się płakać.
Niebanalna fabuła, genialny pomysł.
Nie przepadam za sf, więc miałam pewne uprzedzenia do tego tytułu. Jednak Meyer tak zgrabnie wplotła dusze z kosmosu do prawdziwego świata, że było to co najmniej interesujące.
Ziemię zamieszkują istoty, dzięki którym nie ma wojen, tylko miłość i dobro.
Wydawać by się mogło, czyż nie jest idealnie?
Wszystko ma swoją cenę, ciała ludzi przejmują dusze. Tylko nielicznym udaje się zachować swój umysł.
Jedną z tych osób była Melanie.
Obawiałam się, że kiedy już dotrze do swojego ukochane, będą żyć długo i szczęśliwie. Jakże wielkie było moje zdziwienie!
Miłe zaskoczenie!
Polecam każdemu, nawet osobom nie przepadającym za tym gatunkiem, a może szczególnie im, by...

Northman | 2014-04-30
Przeczytana: 04 maja 2013

Świetny pomysł na książkę. Wykonanie tego pomysłu też jest niczego sobie, ale jednak to nie jest rzecz w moim guście. Spodziewałem się książki skupionej bardziej na walce ludzkości z czyniącym szybkie postępy kolonizatorem, a otrzymałem książkę opowiadającą o emocjach, o walce o własną tożsamość i o sile miłości. To oczywiście niczego nie ujmuje "Intruzowi", ale wydaje mi się, że podszedłem do tej lektury bardziej z męskiego punktu widzenia, i stąd takie wnioski. Niemniej jednak jest to dobra książka. Polecam ją przede wszystkim Paniom. Choć broń Boże nikogo w ten sposób nie chcę dyskryminować jako potencjalnego czytelnika (tym bardziej, że - jak widać na podstawie niniejszej opinii - facet też może ją przeczytać).

lejdi15 | 2013-12-26

Świetna powieść Stephenie Meyer! Po wszechobecnym "Zmierzchu", potrzebowaliśmy czegoś innego wychodzącego spod ręki Pani Meyer. "Intruz" jest strzałem w dziesiątkę! Książka przedstawia dzieje świata opanowanego przez Dusze, które zasiedlają ciała ludzi. Ludzie broniący się przed pasożytami ukrywają się przed najeźdźcami. Wkrótce jednak Melanie nawiązuje wspólny język z lokatorką jej ciała- Wagabundą. Porywająca akcja, słodki wątek miłosny i to napięcie... Doskonałe połączenie!

Amoretta | 2014-03-25
Przeczytana: 06 lutego 2012

Cudowna. Sięgnęłam po nią bez przekonania, gdy zaczęłam czytać - nie mogłam przestać. Nic nie jest sztuczne w tej książce, akcja bardzo szybko postępuje, dialogi wartkie. Nie ma momentów przynudzania. Poza tym treść rewelacyjna. Sprawa dusz bardzo mnie poruszyła, a Wagabundę polubiłam od razu. Dzielna, bohaterska, niewinna, rozumiała ludzi, a nawet pokochała. Dla ich szczęścia gotowa była poświęcić siebie. Polecam wszystkim szukającym przygody, dramaturgii i romansu.

marysmusial | 2013-06-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Najpierw obejrzałam film w kinie. Oczarował mnie.. Mimo, że przeczytałam wiele negatywnych opinii na temat ekranizacji.I jak to zazwyczaj u mnie bywa popędziłam do księgarni po książkę:) Byłam przekonana że skoro film mi się spodobał to książka mnie zachwyci:) I nie pomyliłam się. Nie mogłam się oderwać. Piękna historia.. przede wszystkim ORYGINALNA ! :)
Zdecydowanie polecam fanom "Zmierzchu" i nie tylko :))

Paulina | 2014-07-17
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka jest niesamowitą historią pewnej dziewczyny, która stara się odnaleźć w świecie i poznaje smak prawdziwej przyjaźni, miłości, lojalności...
Idealna na wakacyjne wieczory. Przeczytałam jednym tchem, nawet nie wiedziałam, kiedy nagle wschodziło słońce i przeczytałam ostatnią stronę.

kwiatek29 | 2010-07-12
Przeczytana: 17 lipca 2010

REWELACJA.Książka niesamowicie wciągająca już od pierwszych stron.Nietypowa fabuła,nietuzinkowa,poruszająca.Gdy już zaczęłam ją czytać,nie mogłam się oderwać.Gorąco polecam.

Alex | 2013-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2013

Najlepsza książka jaką dotychczas przeczytałam ♥ Piękna historia o miłości i nadziei. Po prostu się zakochałam.

Na półkach