Okładka książki Intruz

Wydawnictwo Dolnośląskie
wróg, rebelia, uczucia
typ
papier
7,57 (8350 ocen i 1248 opinii)

Opis książki

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

Polecamy

Opinie czytelników
Gośka | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Książka ma już tyle opinii,iż nie wiem czy coś o niej pisać:-)
Moim zdaniem to świetna książka,wciągająca,wzruszająca, z wątkiem fantastycznym.W moim odczuciu jest to książka głównie o sile miłości.Ale także o nas-ludziach,o tym jak zachowujemy się w sytuacjach kryzysowych,o zachowaniu człowieczeństwa.Bardzo polecam:-)

Kuuuba | 2014-05-06

Aż trudno jest mi uwierzyć, że coś takiego fajnego i ciekawego stworzyła osoba, która napisała taki gniot jak "Zmierzch". No cóż, oby tak dalej ;)

Cassiel | 2011-03-13

Ciekawa. Przyjemnie mi się ją czytało.

Rozante | 2013-03-03
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, Ulubione
Sophie | 2013-04-07
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Stephenie Meyer nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to autorka jednej z najsławniejszych serii świata, sagi "Zmierzch", która została przeniesiona w całości na wielki ekran. Pisarka ta trzeba przyznać, budzi sporo kontrowersji. Niektórzy szczerze nienawidzą, inni kochają jej twórczość, wywołuje ona sprzeczne i silne emocje. Osobiście fanką "Zmierzchu" nie jestem, dlatego nie spodziewałam się niczego wielkiego po pierwszej powieści dla dorosłych autorstwa Stephenie Meyer, wręcz oczekiwałam katastrofy. Na szczęście się myliłam.

„Przez wszystkie te tysiąclecia ludziom nie udało się rozgryźć zagadki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Ile w niej przypadku, a ile przeznaczenia? Dlaczego związki doskonałe się rozpadają, a te pozornie niemożliwe trwają w najlepsze? Ludzie nie znaleźli odpowiedzi na te pytania i ja też ich nie znam. Miłość po prostu jest, albo jej nie ma.”

Fabuła: Niezbyt odległa przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli...

Karolinaa3 | 2010-08-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Świat opanowali niewidzialni wrogowie. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała i wiodą w nich normalne życie. Jedną z ostatnich nie zasiedlonych istot była Melanie. Niestety i do niej wszczepili duszę o imieniu Wagabunda. "Pasożyt”, przejmuje całkowitą kontrolę nad ludzkim nosicielem i wymazuje prawie wszystkie jego wspomnienia. Intruz nie spodziewa się, że poprzednia właścicielka ciała będzie stawiać mu tak zażarty opór. Niestety Melanie myśli wciąż o swoim ukochanym mężczyźnie Jaredzie. Dusza nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce jednak Wagabunda i Melanie stają się sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, którego obie kochają. Razem trafiają na pustynię i próbują rozszyfrować znaki, którymi są linie narysowane przez wujka Melanie. Niestety z czasem obie są już wyczerpane, głodne i spragnione, jednym słowem umierają. W ich głowie przenikają ni...

Eris | 2013-12-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznijmy od tego, że długo się przymierzałam do przeczytania tej książki. Wyobrażałam to sobie następująco: narracja będzie prowadzona z dwóch perspektyw: Melanie i Wagabundy lub tylko Melanie. Zaskoczyło mnie, że to nie książka o rebeliancie, tylko o duszy.

Ogólnie Meyer przeszła samą siebie.

Fabuła na początku była fajna, potem nie wiem, ale tak trochę - jak dla mnie - się pogorszyło, co nie zmienia fakyu, że ksiażka jest świetna. Na pewno warta przeczytania, chociażby po to, by zmienić swoje nastawienie do autorki, po tym, co sprzedała nam w "Zmierzchu" . Jak dla mnie sam "Zmierzch" nie był zły, ale to dlatego, że czasem lubię takie kicze xD

Oczywiście zaraz po przeczytaniu obejrzałam ekranizację i była fajna. Wrażenie lepsze niż po obejrzeniu "Igrzysk Śmierci" Chociaż były trochę płytkie dialogi..

Najbardziej oczywiście polubiłam Iana. Był dobry i opiekuńczy *.* Z kolei Jared to katastrofa. Przez cały czas ją bił i poniewierał. Miałam go dosyć. Nienawidziłam go .

Wagabunda b...

Krzysiek | 2013-10-18

nie pomyślałbym nigdy, że ktoś kto pisze ckliwe i nudne romansidła dla wampirów jest w stanie napisać tak świetną książkę, dopóki jej nie przeczytałem...
są takie książki, o których bardzo chętnie byśmy zapomnieli, ale to tylko po to, by móc ją przeczytać po raz kolejny... przeczytałem tę książkę na długo przed tym, zanim w ogóle pomyśleli nad ekranizacją...po cichu liczyłem, żeby zostawili tą książkę w spokoju, bo film nigdy nie odda jej magii...jednak zdawałem sobie sprawę z tego, że ona jest zbyt dobra, by nie przenieść jej na duży ekran i wiedziałem, że prędzej czy później to nastąpi...nie wypowiem się na temat filmu, bo jeszcze go nie obejrzałem...gdy to zrobię dopiszę, co o nim myślę..
ale jeśli chodzi o książkę, to pisana jest w tak fantastyczny sposób, że nie sposób się od niej oderwać, gdy z półki po nią sięgniemy...przeczucie mnie nie opuściło, gdy czytałem opis tej książki w bibliotece...wielkie nadzieje związane z tą książką okazały trafione i to z naddatkiem...takiej powie...

Szabora | 2010-09-14
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2009 rok

Nawet nawet. A na pewno o niebo lepsza od "Twilight". Meyer zamiast pisać powiastki dla piszczących nastolatek, mogłaby się wziąć za science fiction podobne "Intruzowi".
Książka lekka i przyjemna, akurat na sobotnie popołudnie. Meyer poruszyła tutaj ważną kwestię. Miłość należy do ciała, czy duszy? Na ile w ciele musi być duszy, lub w duszy ciała aby miłość można nazwać prawdziwą. Rzeczywiście jest to bardzo zastanawiające i może nawet trochę filozoficzne, tak odmienne od głupiej i pospolitej miłości wampira z człowieka, jaką karmią nas autorzy niewiele wiedzący na czym tak naprawdę polega sztuka pisania.
Więc Meyer zanoszę do ciebie gorące modły. Powróć do "Intruza". "Zmierzch" odłóż na bok, choć wiem, że na nim więcej zarobisz. Pokaż mi, iż wiesz co to znaczy być pisarzem!

Scarlett | 2011-10-01
Przeczytana: 01 października 2011

"Książka powinna w duszy czytelnika wywoływac obrażenia". U mnie zdecydowanie wywołała. Czytałam już całą sagę Zmierzch i zdziwiłam się, gdy kolejna książka Stephenie Meyer okazała się świetna. Po pierwsze jest inna, nie czytałam jeszcze żadnej książki, której tematyka byłaby podobna. Istota z odległej krainy i ludzka dziewczyna, do tego miłośc, nienawiśc i walka o przetrwanie. Czytałam ją z zapartym tchem,a kiedy nie czytałam, to o niej myślałam. Nie mogłam sie doczekac powrotu ze szkoły do domu - od razu łapałam ją do ręki i czytłam do późna. Mam tylko jedno ale: ZBYT SZYBKO SIĘ KONCZY :) Gorąco, gorąco polecam, nawet tym, którzy nie przepadają za Stephenie Meyer i wydarzeniami sciece-fiction.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto