Okładka książki Intruz

Wydawnictwo Dolnośląskie
wróg, rebelia, uczucia
typ
papier
7,56 (8548 ocen i 1269 opinii)

Opis książki

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
marysmusial | 2013-06-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Najpierw obejrzałam film w kinie. Oczarował mnie.. Mimo, że przeczytałam wiele negatywnych opinii na temat ekranizacji.I jak to zazwyczaj u mnie bywa popędziłam do księgarni po książkę:) Byłam przekonana że skoro film mi się spodobał to książka mnie zachwyci:) I nie pomyliłam się. Nie mogłam się oderwać. Piękna historia.. przede wszystkim ORYGINALNA ! :)
Zdecydowanie polecam fanom "Zmierzchu" i nie tylko :))

Gośka | 2012-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Książka ma już tyle opinii,iż nie wiem czy coś o niej pisać:-)
Moim zdaniem to świetna książka,wciągająca,wzruszająca, z wątkiem fantastycznym.W moim odczuciu jest to książka głównie o sile miłości.Ale także o nas-ludziach,o tym jak zachowujemy się w sytuacjach kryzysowych,o zachowaniu człowieczeństwa.Bardzo polecam:-)

Paulina | 2014-07-17
Przeczytana: 13 lutego 2014

Książka jest niesamowitą historią pewnej dziewczyny, która stara się odnaleźć w świecie i poznaje smak prawdziwej przyjaźni, miłości, lojalności...
Idealna na wakacyjne wieczory. Przeczytałam jednym tchem, nawet nie wiedziałam, kiedy nagle wschodziło słońce i przeczytałam ostatnią stronę.

Puella | 2011-07-04
Przeczytana: 06 listopada 2009

Mayer mnie zaskoczyła, po sadze "Zmierzch" nie spodziewałam się czegoś w tym stylu, a zwłaszcza czegoś co aż tak przypadnie mi do gustu. Miłe zaskoczenie.

kasiaaa97 | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Świat zostaje przejęty przez tajemnicze istoty z innej planety. Miliony istnień ludzkich przegrało z Duszami, poddało się. Nie widzieli już żadnych szans na przetrwanie, więc się po prostu wyłączyli. Ale są również tacy, którzy walczą. Ale czy jest ich wielu? Melanie boi się, że w promieniu kilometrów nie ma nikogo, kto mógłby pomóc jej i Jamiemu. Ale czy faktycznie jej obawy okażą się prawdopodobne?

"Intruz" to książka po którą z początku nie miałam ochoty sięgać. Jeszcze zanim wyszedł film, koleżanka powiedziała mi, że nie mogła jej strawić i odstawiła na bok w połowie tylko przeczytaną. Ale po jakimś czasie zobaczyłam zwiastun filmu i z czystej ciekawości go obejrzałam. Po oglądnięciu go, czekałam z niecierpliwością na więcej, aż w końcu wszedł do kin a potem i na różne strony typu kinomaniak. I z tego, co powiem na temat filmu to to, że zdążyłam go chyba oglądnąć z trzy razy w ciągu jednego tygodnia. Kocham ten film i wiedziałam, że muszę zdobyć książkę. Tak się złożyło, że...

Eris | 2013-12-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zacznijmy od tego, że długo się przymierzałam do przeczytania tej książki. Wyobrażałam to sobie następująco: narracja będzie prowadzona z dwóch perspektyw: Melanie i Wagabundy lub tylko Melanie. Zaskoczyło mnie, że to nie książka o rebeliancie, tylko o duszy.

Ogólnie Meyer przeszła samą siebie.

Fabuła na początku była fajna, potem nie wiem, ale tak trochę - jak dla mnie - się pogorszyło, co nie zmienia fakyu, że ksiażka jest świetna. Na pewno warta przeczytania, chociażby po to, by zmienić swoje nastawienie do autorki, po tym, co sprzedała nam w "Zmierzchu" . Jak dla mnie sam "Zmierzch" nie był zły, ale to dlatego, że czasem lubię takie kicze xD

Oczywiście zaraz po przeczytaniu obejrzałam ekranizację i była fajna. Wrażenie lepsze niż po obejrzeniu "Igrzysk Śmierci" Chociaż były trochę płytkie dialogi..

Najbardziej oczywiście polubiłam Iana. Był dobry i opiekuńczy *.* Z kolei Jared to katastrofa. Przez cały czas ją bił i poniewierał. Miałam go dosyć. Nienawidziłam go...

Kathy | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Było ciężko, przyznaję. Przebrnąwszy ledwo przez pierwsze 100 stron nie oczekiwałam, że dalej będzie lepiej, ale niesamowicie mnie wciągnęło. Jestem pod wrażeniem autorki, że udało jej się stworzyć taką rzeczywistość- pomysł na historię to po prostu rewelacja. Te całe dusze, przejmowanie planet, wymyślne stwory- mimo tego wszystkiego jest to realna opowieść o pięknej przyjaźni i miłości. I to nie taka płytka historyjka, której dziś jest pełno, zapewniam. Stworzeni bohaterowie czynią książkę bardziej interesującą, a ich wypowiedzi bawią i wzruszają w odpowiednim czasie. Tu kolejny ukłon w stronę autorki- dialogi podobały mi się baaardzo! Chociaż na jej miejscu opisy obcych planet, ich mieszkańców, a nawet budowy samych dusz nieco bym uprościła, bo jak dla mnie były jakieś zbyt skomplikowane i mimo że czytałam je po kilka razy, to nie mogłam ogarnąć. Po kilku próbach przestałam się starać. Przyznaję też, że dawno płakałam w czasie czytania książki. W tym przypadku doszło chyba do...

medziks1 | 2012-04-13

Jedna z najciekawszych książek jakie czytałam.
Zakochałam się w niej, może nie od pierwszego wejrzenia, ale jednak. Początek wydawał mi się nudny, ale ze względu na autorkę, brnęłam dalej. Nie żałuję.
Były momenty zabawne, nie zabrakło wzruszających scen. Czasem zdarzyło mi się płakać.
Niebanalna fabuła, genialny pomysł.
Nie przepadam za sf, więc miałam pewne uprzedzenia do tego tytułu. Jednak Meyer tak zgrabnie wplotła dusze z kosmosu do prawdziwego świata, że było to co najmniej interesujące.
Ziemię zamieszkują istoty, dzięki którym nie ma wojen, tylko miłość i dobro.
Wydawać by się mogło, czyż nie jest idealnie?
Wszystko ma swoją cenę, ciała ludzi przejmują dusze. Tylko nielicznym udaje się zachować swój umysł.
Jedną z tych osób była Melanie.
Obawiałam się, że kiedy już dotrze do swojego ukochane, będą żyć długo i szczęśliwie. Jakże wielkie było moje zdziwienie!
Miłe zaskoczenie!
Polecam każdemu, nawet osobom nie przepadającym za tym gatunkiem, a może szczególnie im, by...

Ines | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Do przeczytania książki zachęcił mnie film, który widziałam kilka miesięcy temu. Bardzo mi się podobał, pomysł na koniec ludzkości naprawdę niezły.

Książka mnie nie zwiodła, ale też nie zaskoczyła świetnością. Dostałam od niej to czego się spodziewałam. Lektura, mimo wielkich gabarytów książki, lekka... i właśnie do tych gabarytów mam tylko zastrzeżenie. Można spokojnie było wyciąć z dziesięć rozdziałów, a w żaden sposób nie zubożyłyby fabuły. Lecę na jakość, a nie ilość. Było bardzo mało przynudzających momentów, ale nie widzę sensu w nadmiernym rozpisywaniu się nad czymś, co ani nie wpływa na fabułę, ani nie rozwija akcji powieści.

A tak, jeszcze spotkało mnie coś uderzająco okrutnego przy czytaniu, a mianowicie słowo "chłopacy", słowo to do końca czytania zasiedliło się w moim mózgu jak intruz...

Książkę polecam, lubię od czasu do czasu takie odmóżdżacze.

Northman | 2014-04-30
Przeczytana: 04 maja 2013

Świetny pomysł na książkę. Wykonanie tego pomysłu też jest niczego sobie, ale jednak to nie jest rzecz w moim guście. Spodziewałem się książki skupionej bardziej na walce ludzkości z czyniącym szybkie postępy kolonizatorem, a otrzymałem książkę opowiadającą o emocjach, o walce o własną tożsamość i o sile miłości. To oczywiście niczego nie ujmuje "Intruzowi", ale wydaje mi się, że podszedłem do tej lektury bardziej z męskiego punktu widzenia, i stąd takie wnioski. Niemniej jednak jest to dobra książka. Polecam ją przede wszystkim Paniom. Choć broń Boże nikogo w ten sposób nie chcę dyskryminować jako potencjalnego czytelnika (tym bardziej, że - jak widać na podstawie niniejszej opinii - facet też może ją przeczytać).

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto